Debiut Recy w Serie A w cieniu popisu Zapaty! Cztery gole Kolumbijczyka! Wyprzedził Piątka i dogonił Ronaldo w klasyfikacji strzelców [WIDEO]

cristiano barni/Shutterstock
W 20. kolejce Serie A Atalanta Bergamo wygrała na wyjeździe z Frosinone Calcio 5:0. Cztery gole strzelił Duvan Zapata.
Kolumbijczyk po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 44. minucie. Trzy kolejne bramki zdobył już po przerwie. Za każdym razem trafiał z pola karnego, dwukrotnie uderzał głową, raz prawą nogą, a raz lewą.
27- letni napastnik jest w tym sezonie w bardzo wysokiej formie, skutecznością imponuje przede wszystkim w ostatnim czasie. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki mecz z Frosinone był ósmy z rzędu, w którym Zapata strzelił przynajmniej jednego gola. W grudniu ustrzelił hat-tricka w ligowym spotkaniu z Udinese.
Zapata w ostatnich siedmiu ligowych meczach zdobył łącznie trzynaście bramek. Ma już na koncie 14 trafień, w klasyfikacji strzelców wyprzedził drugiego do tej pory Krzysztofa Piątka (13 goli) i zrównał się z pierwszym Cristiano Ronaldo.
W zespole z Bergamo w 83. minucie na placu gry pojawił się Arkadiusz Reca, dla którego był to debiut w Serie A. Natomiast w ekipie gospodarzy całe spotkanie na ławce rezerwowych spędził Bartosz Salamon.