Debiutancki gol Jakuba Modera w Brighton! Idealny początek Polaka w meczu Pucharu Ligi [WIDEO]

Jakub Moder zdobył pierwszą bramkę w historii występów w Brighton. Polak trafił do siatki w meczu 2. rundy Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Cardiff City.
Część klubów z Premier League w tym tygodniu rozpoczyna rywalizację o jeden z dwóch krajowych pucharów. Wśród nich jest między innymi Brighton.
W podstawowym składzie "Mew" na wyjazdowe spotkanie z Cardiff City znalazło się dwóch reprezentantów Polski. Od pierwszej minuty zagrali Michał Karbownik oraz Jakub Moder.
Dla tego drugiego spotkanie z walijskim zespołem nie mogło zacząć się lepiej. Już w dziewiątej minucie spotkania wpisał się bowiem na listę strzelców.
Cała akcja zaczęła się od znakomitego zagrania Enocka Mwepu. Reprezentant Zambii posłał długą piłkę za obronę rywali.
Po tym podaniu Moder znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Polak zachował zimną krew i posłał futbolówkę obok interweniującego Smithiesa.
Niewiele brakowało, aby w 19. minucie Polak ustrzelił dublet. Akcja była bardzo podobna do tej, po której padła bramka. Tym razem 22-latek uderzył jednak obok bramki.
Ostatecznie Brighton wygrało 2:0 i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Ligi Angielskiej. W 56. minucie rezultat podwyższył Zeqiri. Obaj Polacy rozegrali pełne spotkanie.
Maciej Pietrasik24 Aug 2021 · 21:07