Debiutancki gol Sergio Ramosa w PSG! Leo Messi wrócił na boisko, spokojne zwycięstwo liderów Ligue 1 [WIDEO]

PSG bez większych problemów odniosło zwycięstwo w 22. kolejce Ligue 1. Paryżanie wygrali ze Stade Reims 4:0.
W pierwszych dwóch kwadransach dzisiejszego meczu podopieczni Mauricio Pochettino mieli problem z tworzeniem zagrożenia pod bramką rywali. Na strzały decydowali się Angel Di Maria, Thilo Kehrer czy Leandro Paredes, jednak ich próby nie leciały w światło bramki.
Dopiero w 44. minucie Marco Verrattiemu udało się otworzyć wynik spotkania. Mistrz Europy po raz pierwszy w tym sezonie trafił do siatki.
Po przerwie Sergio Ramos podwyższył prowadzenie paryżan. Był to pierwszy gol hiszpańskiego obrońcy w barwach ekipy z Parc des Princes.
Chwilę po bramce Ramosa na boisku pojawił się Leo Messi. Argentyńczyk rozegrał pierwszy mecz w tym roku, bowiem w ostatnich tygodniach dochodził do siebie po przebytym koronawirusie.
Już po kilku minutach Messi brał udział przy zdobyciu bramki. 34-latek po krótkim rozegraniu rzutu rożnego podał do Marco Verrattiego. Włoch oddał strzał, piłka odbiła się od Wouta Faesa i wpadła do bramki. Na kwadrans przed końcem Danilo Pereira wykorzystał podanie Kyliana Mbappe i trafił na 4:0, ustalając wynik meczu.
Po zwycięstwie PSG powiększyło przewagę nad drugą w tabeli Niceą do jedenastu punktów. Reims zajmuje czternaste miejsce w Ligue 1.
Adam Kłos23 Jan 2022 · 22:36