DEMOLKA! Iga Świątek zmiotła z kortu Karolinę Pliskovą! Wygrała finał bez straty gema [WIDEO]

Demolka! Masakracja! Popis! Iga Świątek w niesamowitym stylu wygrała turniej w Rzymie! Polka w finale pokonała Karolinę Pliskovą 6:0 6:0.
Świątek doskonale rozpoczęła spotkanie. Pierwszego gema wygrała bez straty punktu. Polka wykorzystała także pierwszą okazję na przełamanie i szybko wyszła na prowadzenie 3:0.
W czwartym gemie Świątek znów przełamała rywalkę. Czeszka zdawała się być nerwowa, popełniała proste błędy, a forhend naszej zawodniczki był po prostu zabójczy. W końcu Świątek wygrała pierwszego seta bez straty gema. Zajęło jej to 19 minut.
W drugim secie Świątek nie zamierzała się zatrzymać. Pierwszego gema wygrała bez straty punktu. Pliskova była rozsierdzona, nie potrafiła opanować emocji i zniszczyła jedną ze swoich rakiet.
Pliskova miała problem z wygraniem choćby jednej piłki. Polka większość gemów wygrywała do zera. Grała tenis z innej planety.
Wczoraj 19-latka musiała rozgrywać dwa mecze jednego dnia, więc dziś chciała jak najszybciej uporać się z rywalką. I to jej się udało. Wygrała finał bez straty gema.
Kolejnym wyzwaniem dla Świątek będzie próba obrony tytułu mistrzyni Rolanda Garrosa. Turniej w Paryżu rozpocznie się za dwa tygodnie.
Adam Kłos16 May 2021 · 15:25