Demonstracja siły Portugalii! Ze Szwajcarii nie było czego zbierać. Hat-trick zastępcy Ronaldo [WIDEO]

Paweł Andrachiewicz / press focus
Portugalia uzupełniła stawkę ćwierćfinalistów mistrzostw świata. Awans wywalczyła w efektownym stylu - rozgromiła Szwajcarię 6:1!
Już przed meczem zrobiło się szokująco. Fernando Santos podjął decyzję, która jeszcze niedawno była niewyobrażalna: pozostawił na ławce rezerwowych Cristiano Ronaldo. Zamiast niego na środku ataku zagrał Goncalo Ramos.
Napastnik Benfiki szybko udowodnił, że warto było na niego postawić. Już w 17. minucie dał Portugalii prowadzenie. Świetnie zachował się w polu karnym i wpakował piłkę w okienko przy bliższym słupku.
Szwajcarzy nie potrafili się odgryźć. W 33. minucie przyjęli kolejny cios. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki wbił Pepe.
Portugalczycy rozstrzygnęli mecz na początku drugiej połowy. Dalot odskoczył obrońcy, a w polu bramkowym przytomnie zachował się Ramos, który wcisnął piłkę do siatki między nogami Sommera.
Portugalczykom było mało. Krótko po trzecim golu wyprowadzili piorunującą kontrę. Po szybkim rozegraniu piłki w pole karne wpadł Guerreiro i trafił pod poprzeczkę.
Szwajcarzy, którzy mieli dotąd niewiele do powiedzenia, wykorzystali moment dekoncentracji Portugalczyków w 58. minucie. Po rzucie rożnym piłkę z bliska do bramki kopnął Akanji.
W 67. minucie swój wielki występ przypieczętował Ramos, który skompletował hat-tricka. Był bezwzględny w sytuacji sam na sam.
Swoje minuty dostał także Ronaldo, który w końcówce przy wielkim aplauzie pojawił się na boisku. Trafił nawet do bramki, ale ze spalonego. W doliczonym czasie wynik ustalił Leao, który nie dał szans Sommerowi pięknym technicznym uderzeniem. Szwajcar tylko patrzył, jak piłka wpada do siatki.
Portugalczycy w ćwierćfinale mundialu zagrają z Marokiem. Mecz odbędzie się w sobotę.
Marcin Karbowski06 Dec 2022 · 21:53