Deportivo Alaves inkasuje trzy punkty w meczu z SD Eibar

facebook.com/deportivoalaves/
Deportivo Alaves Vitoria pokonało u siebie SD Eibar 2:1 (0:0) w jedynym piątkowym meczu 23. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Mendizorroza wszystkie bramki w derbach Kraju Basków padły w drugiej połowie. Dwubramkowe prowadzenie gospodarzom zapewnili po świetnie wyprowadzonych kontratakach Lucas Perez i Szkot Oliver Burke.
Siedem minut przed końcem rozmiary przegranej gości zmniejszył efektownym uderzeniem z dystansu Chilijczyk Fabian Orellana. "Los Armeros" po jedenastej porażce w sezonie pozostali na szesnastym miejscu w tabeli.
Ekipa z administracyjnej stolicy Kraju Basków po siódmym zwycięstwie w bieżących rozgrywkach przesunęła się na trzynastą lokatę w klasyfikacji.