Derby Madrytu w finale Superpucharu Hiszpanii! Niebywała druga połowa meczu Barcelony z Atletico [WIDEO]

Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Atletico Madryt zagra w finale Superpucharu Hiszpanii! Piłkarze Diego Simeone w półfinale rozgrywek wygrali z Barceloną 3:2!
Pierwsza połowa toczyła się w sennym tempie. Przewagę miała Barcelona, allecz miała problem z wypracowaniem sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki. W 22. minucie szansę miał Leo Messi, ale jego strzał zatrzymał Jan Oblak. Słoweniec zatrzymał też Antoine'a Griezmanna - Francuz przegrał z nim pojedynek w 40. minucie.
Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia Atletico. W 46. minucie Joao Felix podał do Angela Correi, ten zgrał do Koke, który wykorzystał sytuację sam na sam z Neto. Hiszpan chwilę wcześniej pojawił się na boisku - w przerwie zmienił Hectora Herrerę.
Barcelona odrobiła straty w 51. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Suarez opanował piłkę, przejął ją Messi i błyskawicznym uderzeniem pokonał Oblaka.
W 56. minucie w pole karne przebił się Griezmann, próbował lobować Oblaka, ale Słoweniec zdołał zatrzymać piłkę. Po chwili Atletico otrzymało kolejne ostrzeżenie. Do bramki trafił Messi, ale sędzia nie uznał jego gola ze względu na wcześniejsze zagranie ręką.
W 62. minucie nie było już żadnych wątpliwości, że gola trzeba uznać. Najpierw Oblak w cudowny sposób wybronił uderzenie głową Suareza, ale sekundy później był bezradny przy dobitce Griezmanna.
W 74. minucie sędziowie nie uznali gola Gerarda Pique. Po analizie VAR okazało się, że dogrywający do niego Arturo Vidal był na spalonym.
Wydawało się, że Barcelona w końcu dobije słabo grające Atletico. Byliśmy jednak świadkami zupełnie niespodziewanego zwrotu akcji. Atletico wyrównało w 81. minucie. Neto sfaulował w polu karnym Vitolo, a jedenastkę na gola zamienił Alvaro Morata.
W 86. minucie było już 3:2 dla drużyny Diego Simeone. W sytuacji sam na sam z Neto znalazł się Angel Correa. Uderzył nie najlepiej, ale piłka po rękach brazylijskiego bramkarza wpadła do bramki. Próbujący rozpaczliwie interweniować Sergi Roberto wybił piłkę już z bramki.
Barcelona w końcówce nie potrafiła już odpowiedzieć. Atletico w finale Superpucharu zagra z Realem Madryt. Mecz odbędzie się w niedzielę. Początek o 19:00.
Marcin Karbowski09 Jan 2020 · 21:54