Derby Rotterdamu na remis, cztery gole na stadionie Feyenoordu

kivnl/Shutterstock
Feyenoord Rotterdam przed własną publicznością zremisował ze Spartą Rotterdam 2:2 (0:0) w niedzielnym meczu pierwszej kolejki Eredivisie.
Przyjezdni objęli prowadzenie na De Kuip na początku drugiej połowy. Wówczas Mohamed Rayhi wykorzystał dośrodkowanie Bryana Smeetsa i strzałem z dystansu umieścił futbolówkę w siatce.
W 66. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Stevena Berghuisa, przy którym asystował Ridgeciano Haps. Bramkę na 2:1 dla Sparty zdobył w 75. minucie Lars Veldwijk. Napastnik w sytuacji sam na sam pokonał golkipera rywali.
Kiedy wszystko wskazywało na to, że mecz zakończy się wygraną Sparty, w szóstej minucie doliczonego czasu gry gola na wagę remisu strzelił Sam Larsson.
Podopieczni Jaapa Stama w następnej kolejce zagrają z sc Heerenveen, z kolei drużyna prowadzona przez Henka Frasera zmierzy się z VVV Venlo.
W innym niedzielnym meczu 1. kolejki Eredivisie, sc Heerenveen rozbiło na wyjeździe Heracles Almelo 4:0.