Diego Forlan komplementuje Federico Valverde: Może być dla Realu Madryt kimś takim jak Sergio Ramos

Diego Forlan komplementuje Fede Valverde: Może być dla Realu kimś takim, jak Sergio Ramos
Christian Bertrand / Shutterstock.com
Autor:Maciej Pietrasik07 Kwi 2020 | 22:51
Federico Valverde ma coraz silniejszą pozycję w drużynie Realu Madryt. W tym sezonie Urugwajczyk wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie "Królewskich". Taki obrót spraw nie zaskakuje Diego Forlana. Słynny napastnik jest zdania, że Valverde może być podporą hiszpańskiej drużyny przez wiele lat.
Ten sezon jest dla Federico Valverde bardzo udany. Nie brakuje głosów, że Urugwajczyk jest jednym z najlepszych pomocników w całej lidze hiszpańskiej. Diego Forlan na antenie "Radio Marca" nie szczędził młodszemu koledze komplementów.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Ma cechy, które pozwolą mu ciągle się rozwijać. To dobry chłopak, profesjonalista. Nie jestem zaskoczony tym, co widzę na boisku, bo jego umiejętności już takie były. Zyskuje pewność siebie, dojrzałość, doświadczenie i jest graczem, który będzie cieszył kibiców Realu Madryt przez wiele lat. Zaryzykuję stwierdzenie, że może zostać w środku pola kimś takim jak Sergio Ramos w obronie - powiedział Forlan.
Były napastnik Manchesteru United uważnie przygląda się także karierze Joao Felixa. Młody Portugalczyk na razie rozczarowuje w drużynie Atletico Madryt. Forlan uważa jednak, że należy dać mu więcej czasu.
- Wszyscy jesteśmy ludźmi, a nie maszynami. Potrzebujemy czasu na dostosowanie się, na zrozumienie trenera. Jest powód, dla którego UEFA ustala poziomy lig i kwalifikuje je do różnych grup. Wszystko ma swój proces - zakończył.
Źródło: Radio Marca

Dyskusja 0