Dramat Crvenej zvezdy! Serbowie stracili szanse na awans do Ligi Mistrzów po samobóju w 90 minucie! [WIDEO]

Crvena zvezda w dramatycznych okolicznościach straciła szansę na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przesądził o tym samobójczy gol w 90. minucie rewanżu z Maccabi Hajfa.
Rywalizacja obu drużyn była bardzo zacięta. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Maccabi 3:2.
Crvena zvezda odrobiła straty w 27. minucie rewanżu, gdy do bramki trafił Aleksandar Pesić. Kwadrans później prowadzenie gospodarzy podwyższył Mirko Ivanić.
Piłkarze Maccabi zdołali odrobić część strat jeszcze przed przerwą. Gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Bramkarz gospodarzy Milan Borjan obronił strzał Doleva Haziza z rzutu karnego, by kilkanaście sekund później popełnić błąd po uderzeniu Daniela Sundgrena z dystansu. Interweniował tak niefortunnie, że piłka wtoczyła się do siatki.
Nie był to koniec nieszczęść Crvenej zvezdy. Gdy wydawało się, że mecz przedłuży się o dogrywkę, piłkę do własnej bramki wpakował Milan Pavkov. Była 90. minuta spotkania.
Gospodarze nie zdołali się podnieć po tym ciosie i doprowadzić do dogrywki. Maccabi będzie pierwszym izraelskim klubem w Lidze Mistrzów od sezonu 2015/16.
Marcin Karbowski23 Aug 2022 · 23:06