Dramat Ewy Pajor. Genialny występ nie wystarczył, wielki powrót Barcelony w finale Ligi Mistrzyń [WIDEO]

Shutterstock.com
Ewa Pajor nie zdobyła Ligi Mistrzyń! W wielkim finale Wolfsburg ostatecznie przegrał z FC Barceloną 2:3 (2:0).
Pierwsza połowa sobotniego starcia układała się idealnie z perspektywy Niemek. Najpierw do siatki w spektakularny sposób trafiła Ewa Pajor (więcej TUTAJ), a niedługo później - bo w 33. minucie - swoje trafienie dołożyła Alexandra Popp.
Warto nadmienić, że świetną asystę przy golu 33-latki zaliczyła właśnie reprezentantka Polski. Tym samym przedstawicielki Wolfsburga znajdowały się na idealnej drodze do zwycięstwa, a nasza zawodniczka rozgrywała koncertowe spotkanie.
Po zmianie stron doszło jednak do sensacyjnego zwrotu akcji. Zawodniczki Barcelony zaczęły grać na najwyższym możliwym poziomie i bezwzględnie wykorzystywały błędy rywalek. W 48. minucie gola kontaktowego strzeliła Patricia Guijarro, która zaledwie dwie minuty później doprowadziła do remisu.
Na tym nie koniec, bowiem w 70. minucie rozstrzygający cios zadała Fridolina Rolfo. Szwedka najlepiej odnalazła się w wielkim zamieszaniu powstałym w polu karnym i po tragikomicznym błędzie rywalek trafiła do siatki.
Tego ciosu Wolfsburg nie zdołał już skontrować i tym samym przegrał 2:3 (2:0). Oznacza to, że kobieca drużyna FC Barcelony sięgnęła po swoją drugą Ligę Mistrzyń w historii.
Hubert Kowalczyk03 Jun 2023 · 17:57