Dramat Piasta Gliwice w el. Ligi Mistrzów! Mistrz Polski w 5 minut stracił awans do kolejnej rundy [WIDEO]

Dzirek/Shutterstock
Piast Gliwice przegrał 1:2 (1:0) z BATE Borysów w meczu rewanżowym pierwszej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i to ekipa z Białorusi zostaje w grze o fazę grupową rozgrywek.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Główną postacią pierwszych 20 minut spotkania był Jakub Czerwiński. Defensor nerwowo rozpoczął spotkanie popełniając szereg błędów. W 12. minucie Czerwiński chciał wybić piłkę z pola karnego, ale podał ją wprost pod nogi rywala. Tuominen uderzył jednak obok słupka.
Obrońca Piasta w pełni zrehabilitował się w 21. minucie. Valencia popisał się znakomitą wrzutką w szesnastkę, a tam najwyżej wyskoczył Czerwiński, który głową skierował piłkę do siatki.
Przed gwizdkiem mistrzowie Polski mogli podwyższyć wynik, jednak po szybkiej kontrze Parzyszek trafił w rywala.
Piłkarze BATE starali się zdobyć wyrównującą bramkę, ale Piast mądrze się bronił, nie dopuszczając do groźnych sytuacji we własnym polu karnym. W 61. minucie Skawysz uwolnił się spod opieki Koruna w polu karnym, ale uderzył minimalnie obok bramki. Chwilę później gospodarze odpowiedzieli, gdy uderzał Kirkeskov.
Do ostatnich minut na boisku w Gliwicach było nerwowo. Cała gra polskiej drużyny posypała się w 82. minucie, gdy bramkarz Frantisek Plach niepotrzebnie sfaulował przeciwnika w polu karnym. Rzut karny na bramkę pewnie zamienił Mouka.
Chwilę później goście byli na prowadzeniu. Wołkow uderzeniem głową umieścił futbolówkę w siatce.
Piast ostatecznie przegrał 1:2 z BATE Borysów i nie zagra w kolejnej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tam na drużynę z Białorusi czeka już norweski Rosenborg.
Daniel Makarewicz17 Jul 2019 · 21:48