Dramat polskich siatkarzy w półfinale ME! "Biało-Czerwoni" po horrorze przegrali ze Słowenią [WIDEO]

Autor: Daniel Makarewicz 18 wrz 2021 | 20:20
Reprezentacja Polski siatkarzy przegrała ze Słowenią w półfinale mistrzostw Europy. "Biało-Czerwoni" tym samym pożegnali się z marzeniami o złotym medalu.
Już jutro poznamy mistrza Europy w siatkówce mężczyzn. W finałowym meczu nie zagrają Polacy. Dziś podopieczni Vitala Heynena zostali odprawieni z kwitkiem przez Słoweńców.
Przed rozpoczęciem starcia w Katowicach doszło do kompromitującej wpadki. Organizatorzy pomylili hymny. Zamiast słoweńskiego odtworzyli... serbski.
Nasi rywale nie stracili jednak koncentracji. Do stanu 7:7 dotrzymywali Polakom kroku. Duży w tym udział miał Kochanowski, który zadomowił się w polu serwisowym.
Polacy wypracowali sobie znaczną przewagę. Nasi siatkarze grali niemal perfekcyjnie. W efekcie seta zamknęli w imponującym stylu - 25:17.
W drugą partię lepiej weszli Słoweńcy. To oni odskoczyli na trzy "oczka" (6:9). "Biało-Czerwoni" rzucili się w pogoń, którzy przyniosła skutek. Po ataku Kubiaka zrobiło się 13:12. Nasi rywale zdołali utrzymać dystans. O losach seta zadecydowała gra na przewagi. W wojnie nerwów górą byli Słoweńcy, który po niesamowitej walce wygrali 32:30.
Wygrana napędziła naszych przeciwników. To oni prezentowali się lepiej i zasłużenie, tymczasem gra Polaków kompletnie się posypała. Podopieczni Heynena prezentowali się wręcz fatalnie. O ich grze wszystko mówi wynik - 5:13. "Biało-Czerwoni" próbowali się podnieść, ale bez efektu. Na koniec seta na swoim koncie mieli zaledwie 16 "oczek".
Czwarty set to walka punkt za punkt i wielkie emocje. Przy stanie 6:6 siatkarze starli się pod siatką. Uspokajać ich musieli sędziowie. "Biało-Czerwoni" znaleźli się pod ścianą, ale zdołali odzyskać właściwy rytm. Po błędzie Cebulja było 21:19 dla Polaków. Potem doszło jednak do gry na przewagi. "Biało-Czerwoni" mieli mnóstwo szczęścia i w grze utrzymywali się po długo trwającym challenge'u.
Ostatnie słowo należało jednak do naszych rywali. Słoweńcy tym samym zameldowali się w finale turnieju. W nim zmierzą się ze zwycięzcą pojedynku Serbia - Włochy.

Polska - Słowenia 1:3 (25:17, 30:32, 16:25, 35:37)

2720 PLN

Zwrot do 600 PLN za przegrany pierwszy zakład, z obrotem 1x po dowolnym kursie! Do tego 20 PLN za darmo i 2100 PLN od drugiej wpłaty

1534 PLN

Zwrot do 1300 PLN, jeśli zakończysz pierwszy tydzień na minusie, 200 PLN podwojenia pierwszej wpłaty oraz 34 PLN freebet po pierwszej wpłacie

Fuksiarz
500 PLN

Cashback 500zł bez obrotu na start, a potem cashback od każdego kuponu. Kod promocyjny MECZYKI

Dyskusja 116

18 wrz 2021 | 20:21
0
Jeśli ktoś uważa, że na Igrzyskach była kompromitacja, polecam dzisiejszy mecz dla weryfikacji zdania. Leon miał czystą piłkę na środku na 2-0 w setach, a zjebali to po całości. Piłkę na 2-2 też mieliśmy w górze. Później ratuje nas siatka, meczyki wycofują artykuł, a my mając akcję z 3 atakami na 32-31 też dajemy dupy. Brawa dla publiczności, ale to standard. Jedyny wysoki.
18 wrz 2021 | 20:22
0
To prawda w 2 secie mielismy 2 pily setowe, a oni t o zjebali jak jacys amatorzy!
18 wrz 2021 | 20:29
0
Leon nie zbawi tej kadry z postępującym słabym przyjęciem, jak jeszcze nie da nic z zagrywki to w ogóle jest takim Kaczmarkiem V2.
18 wrz 2021 | 21:07
0
Kaczmarek akurat grał nieźle. Mecz zjebał Kubiak, Drzyzga (plasy w siatkę/aut...), i Nowakowski.
18 wrz 2021 | 21:13
0
Chodziło mi, że Kaczmarek też tej kadry nie zbawi ale to wiadomo od dawna. Leon miał być czymś ekstra.
18 wrz 2021 | 21:16
0
Ah, rozumiem. No faktycznie, ale sam meczu nie wygra, jak inni nie kończą ataków...
18 wrz 2021 | 20:30
0
Na 2-2 w pewnym momencie prowadziliśmy aż 5 punktami i to w końcówce seta, jak się taką przewagę w takim momencie marnuje to się odpada.
18 wrz 2021 | 21:29
0
Musimy sobie jasno powiedzieć. Nasza potęga skonczyła sie w 2018 roku. Jestesmy w pierwszej 5 na świecie i w pierwszej 3 w Europie. Tak realnie. Dziś Slowenia pokazala nam miesce w szeregu pokonująć nas ponownie w półfinale ME i po raz kolejny zasłuzenie
18 wrz 2021 | 22:49
0
Przegrane przez nasze błędy szkoda do wyjecia to było
0
Nie ma co trzymaja poziom frajerstwa na dobrym poziomie xD Hegemon siatkowki nie potrafiacy nic wygrac
Niszowy sport skoro Polska jest uwazana za njalepszych a nadal nic nie potrafia wygrac i przegrywaja frajersko mecze
0
To jest dramat. Mamy niby "najlepszych" siatkarzy, a od mistrzostw swiata nie potrafimy dojsc do finalu..
18 wrz 2021 | 20:35
0
Dramat to byl na igrzyskach- to jest najwazniejsza impreza, podczas ktorej choc przez chwile takie sporty jak siatkowka moga przykuc uwage swiatowej widowni. Tymi mistrzostwami nie ma co sie specjalnie emocjonowac. Mi nie robi wiekszej roznicy czy Polacy zajma miejsce pierwsze czy czwarte.
0
Co się zagrzalem to jeste mała bania... W tej chwili to nawet ojebanie petardy przez Jennifer Lopez by nic nie pomogło
18 wrz 2021 | 21:03
0
Ojebanie petardy pewnie nie, ale jakby tym swoim tyłeczkiem ci zatańczyła kankanala, to byś się uspokoił :P
0
oj ma :D
0
Media robią z nich bogów w tym sporcie a oni dają ciała któryś raz z rzędu.
Niech wypierdalają!!! wiecznie gwałcone przez bałkańskie ogórasy, biało czerwone złamasy.
0
Niech wypierdalają!!! wiecznie gwałcone przez bałkańskie ogórasy, biało czerwone złamasy... Oni nie chcieli już grać, po oczach było widać że mają już w to wyjebane.
18 wrz 2021 | 22:31
0
Włączył im się Manchester United z Young Boysami.
0
Trzeba przyznać Słoweńcom byli lepsi i wygrali zasłużenie a my nie zasługujemy na zwycięstwo z nimi i nie jesteśmy najlepsi
18 wrz 2021 | 20:23
0
2015,2017,2019,2021- mentalność kasztanów spadających z drzew.
Z jednej strony nie chciałbym krytykwosc bo to sport i nasze chłopaki... Ale ten Kubiak jest fatalny , zero przyjęcia, wszystkie ataki wyblokowane... Nie rozumiałem tej napinki i nakręcania się bo większości wybranych z ogórkowymi reprezentacjami.
0
Z jednej strony nie chciałbym krytykwosc bo to sport i nasze chłopaki... Ale ten Kubiak jest fatalny , zero przyjęcia, wszystkie ataki wyblokowane... Nie rozumiałem tej napinki i nakręcania się po większości wygranych z ogórkowymi reprezentacjami.
18 wrz 2021 | 20:25
0
Gdybyśmy wygrali 2 seta to może wygralibyśmy ten mecz...
0
W obronie fatalnie, przyjęcie nie istnieje. Słoweńcy zasłużenie awansowali
0
Tak nie wolno grać jak Polska. 4 punkty przewagi i...4 kolejne popsute zagrywki...set i mecz przegrany..
Tak grają tylko licencjonowani mistrzowie świata....dno i żenada...
18 wrz 2021 | 20:40
0
Wg mnie problemem tej kadry jest jakieś magiczne, irracjonalne przekonanie, że Kubiak jest ich liderem. A psuje na potęgę w kluczowych momentach. Dziś było to widać szczególnie kiedy robiło się nerwowo. Bo około połowy czwartego seta, kiedy Polakom szło, Kubiak zrobil nam przewagę, zdobywając chyba ze trzy punkty, po czym zupełnie zgasł i znowu psuł.
Kubiak nie jest w formie i nic nie wskazuje na to, że miałby do niej dojść. A Heynen uparcie na niego stawia, nie reaguje na wydarzenia boiskowe, kied mu nie idzie. I dlatego przegrywamy.
0
No, Mistrzostwo Świata, które nam wyszło. Jak tam Liga Narodów, Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Europy? XD
19 wrz 2021 | 10:41
0
Na wszystkich imprezach za wyjątkiem IO zdobyliśmy medal
22 wrz 2021 | 12:41
Uwierz mi, że gdyby grali młodzi, palący się do gry, świeży powiem sił, którzy aż chodzili na rezerwach zdobylibyśmy złoto wszędzie, na przykładzie Włochów w ME. Średnia wieku 21-22 lata. Coś jeszcze chciałbyś dodać czy nadal wystawiać Kubiaka, Zatorskiego, Nowakowskiego czy Kurka?
0
Uwierz mi, że gdyby grali młodzi, palący się do gry, świeży powiew sił, którzy aż chodzili na rezerwach zdobylibyśmy złoto wszędzie, na przykładzie Włochów w ME. Średnia wieku 21-22 lata. Coś jeszcze chciałbyś dodać czy nadal wystawiać Kubiaka, Zatorskiego, Nowakowskiego czy Kurka? Skoro z niego taki zajebisty trener dlaczego nie stawiał na młodych do kurwy nędzy, no słucham????
22 wrz 2021 | 16:45
0
A gdzie ja napisałem coś o składzie?
Ja tylko napisałem że poza IO zdobywaliśmy medale na wszystkich imprezach. A ty wyjeżdżasz nagle, że trener na młodych nie stawiał
22 wrz 2021 | 22:32
0
Bo o to mi wlasnie chodziło I o to mam do tego trenera pretensję, taki był przekaz kolego więc Ci go wytłumaczyłem. Trener z niego chujowy, bo z naszymi chłopakami wygrywać jakiekolwiek medale to standard. Umówmy się ta dyscyplina sportu to taka w której to my tworzymy grupę śmierci i mamy zdecydowanie większy potencjał aby zdominować ten sport nawet na dłużej niż Brazylia w latach 2002-2010.
0
Leon to chyba jedną zagrywką trafił w całym meczu.
0
Co? ty oglądałeś mecz wgl?
0
Przegrali na własne życzenie, tyle błędów co popełnili to ciezko wygrać.
0
to ta najlepsza kadra siatkarska na świecie? o matko, jakie to są ciamajdy :) i to ma być ten narodowy sport skoro nie potrafią ograć Słowenii 4 razy z rzędu? :) a kurek i kubiak niech skończą z graniem bo są parodystami :)
18 wrz 2021 | 20:32
0
Gdzie są Ci co mówili, że Polska ma tak potężną drużynę, że może wystawić 2 lub 3 równorzędne szóstki do gry?
Rezerwowych nie ma w ogóle bo wydaje się , że odstają.
Od jakiegoś czasu ta drużyna jak na swoje możliwości gra po prostu słabo, z pominięciem pojedynczych meczów. Nie oglądałem pierwszego wygranego seta, ale to co zobaczyłem w pozostałych, to była tragedia. Momentami grali jak juniorzy.
Nie wiem co w tej drużynie robi od lat ta pierdoła Nowakowski. Ani nie ma serwu, ani siły w ataku - dla mnie jego gra jest po prostu pizdowato wkurwiająca.
Myślę , że Kubiak powinien też dać sobie spokój z reprezentacją. Świetny siatkarz, ale jego czas już minął. No i trzeba zmienić trenera, bo popadł w rutynę i drużyna wstąpiła na równię pochyłą, a szkoda takiego potencjału.
Niestety, ale polska drużyna nie jest godna zaufania - za dużo gry w kratkę.
18 wrz 2021 | 20:55
Nowakowski broni się głównie wzrostem i jest przydatny w bloku, choć z ogórkami z Finlandii czy Grecji to i atakować potrafil i byl najlepiej punktującym. Ale te jego baloniki przy serwisach są równie wqurwiające jak anemiczne zbicia. Comdk Kubiaka to on juz od kilku miesięcy nie nadaje się do gry, ale wśród dziennikarzy jak i kibiców, a co najgorsze chyba też wewnątrz tej drużyny, pokutuje przekonanie, że jest naszym liderem i kapitanem, którego nie da się zastąpić. Gooowno prawda, Kubiak nie ma czego szukać w tej reprezentacji, bo nie ma formy i mkeć nie będzie. Koniec. Kropka. Nie powinno być żadnej dyskusji.
0
Nowakowski broni się głównie wzrostem i jest przydatny w bloku, choć z ogórkami z Finlandii czy Grecji to i atakować potrafil i byl najlepiej punktującym. Ale te jego baloniki przy serwisach są równie wqurwiające jak anemiczne zbicia. Co do Kubiaka to on juz od kilku miesięcy nie nadaje się do gry, ale wśród dziennikarzy jak i kibiców, a co najgorsze chyba też wewnątrz tej drużyny, pokutuje przekonanie, że jest naszym liderem i kapitanem, którego nie da się zastąpić. Gooowno prawda, Kubiak nie ma czego szukać w tej reprezentacji, bo nie ma formy i mkeć nie będzie. Koniec. Kropka. Nie powinno być żadnej dyskusji.
18 wrz 2021 | 21:41
0
A co powiesz o Leonie też gość niby ma pierdolnięcie w ręce niby ma skończoność a ma problemy z przebiciem się przez blok Słowenii do tego w ostatniej akcji jakiś typ ze Słowenii gasi go jak peta pojedyńczym blokiem do tego co z tego że on dużo punktów zdobyła serwisem jak dużo pierdoli serwisów a niby w reprezentacji robią z niego Boga w reprezentacji a dokąd on jest w reprezentacji Polski to on w żaden sposób nie polepszył grę drużyny.
19 wrz 2021 | 00:35
0
Leon był najlepiej punktującym tego meczu i w wielu fragmentach pociągnął nam grę, więc ja uważam, że rozegrał bardzo dobry mecz. Inaczej jest z Kurkiem, który zupełnie przeszedł obok meczu: skończył zaledwie 9 ataków na 21 prób, więc na skuteczności ok 40%. Do tego 5 tych ataków było w 1.secie, czyli wniosek, że e długich kolejnych setach zdobył całe 4 (!!!) punkty. Fatalny występ, tak doświadczony zawodnik powinien nie tylko pewnie punktować, ale i ciągnąć drużynę w trudnych momentach.
18 wrz 2021 | 20:26
0
po pierwszym secie, grali powierzchownie z usmiechem na gebie... potem trudno bylo sie podniesc.
0
Cóż, jedyne co przychodzi na myśl to słynna okładka faktu. Kolejny ważny mecz przegrywamy na własne życzenie. Na życzenie Heynena przede wszystkim. Czas się rozstać.