Nadchodzące
Ważne
Koniec
W trakcie
Nadchodzące

Dramatyczny apel Agaty Wróbel. Medalistka olimpijska prosi o pomoc

Agata Wróbel
Źródło zdjęcia: YouTube

Agata Wróbel ma poważne problemy zdrowotne i finansowe. Medalistka olimpijska zwróciła się o pomoc pieniężną.

Agata Wróbel to srebrna medalistka w podnoszeniu ciężarów z igrzysk olimpijskich w Sydney (2000 rok) i brązowa z Aten (2004 rok). To także mistrzyni świata z 2002 roku i trzykrotna mistrzyni Europy. Sytuacja sztangistki jest jednak teraz dramatyczna. Polka na portalu zrzutka.pl zaapelowała o pomoc finansową.

Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. (...) Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi przez naiwność, dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu. Nagła śmierć mojej mamy w 2016 r. Jest czymś, czego wciąż nie mogę zaakceptować. Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, lęki i napady paniki towarzyszą mi codziennie. Szukam pomocy. (...) Nie wiem czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomoc jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć pomocy), powiedzieli że ja też mam prawo o nią prosić - ogłosiła Agata Wróbel.

Na słowa polskiej medalistki olimpijskiej zareagował minister sportu i turystyki, Witold Bańka.

Jeżeli tylko Pani Agata Wróbel zechce to bardzo chętnie jako Ministerstwo Sportu i Turystyki, Centralny Ośrodek Sportu i PGE Narodowego zagospodarujemy Ją zawodowo w obszarze sportu. Czekam na kontakt - napisał na Twitterze.

Źródło: Twitter/zrzutka.pl

Dyskusja

6
14 sty 2019 | 09:06
+4
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Dac jakas niestresujaca pracę z młodzieżą na początek, potem pomóc w wyrobieniu papierów. Przecież to medalistka olimpijska i mistrzyni. Może nie jest obrotna finansowo, ale na swoim fachu się zna. Była wybitna sportsmenka
14 sty 2019 | 06:37
+7
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Szkoda naszej mistrzyni jak każdego innego człowieka, ale jednak w życiu trzeba sobie zdawać sprawę, że los może się do nas uśmiechnąć tylko raz. Do niej się uśmiechnął, gdy miała sławę i pieniądze - wówczas trzeba było je odpowiednio zainwestować. Niestety choroby się nie wybiera, więc nad tym należy ubolewać, ale jeżeli chodzi o pieniądze to każdy jest kowalem swojego losu.
14 sty 2019 | 00:10
+10
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Szkoda mistrzyni ale nie każdy sportowiec wie jak inwestować swoje ciężko zarobione pieniądze podczas kariery. Nie każdy sobie pewnie zdaje, że tylko parę lat ma na zabezpieczenie siebie i swojej rodziny. Powodzenia Agata. Oby Ci się udało wyjść z długów i dużo zdrowa życzę.
13 sty 2019 | 23:07
+22
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Wątpię żeby w takim stanie nadawała się do jakiejkolwiek pracy. Najpierw trzeba by ją postawić na nogi fizycznie i psychicznie, a potem proponować zatrudnienie.
13 sty 2019 | 22:34
+34
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
No, lepiej dać wędke niż rybe ;)
14 sty 2019 | 04:29
+6
+{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{fake_counter}}
{{message}}
Nawet nie wiesz jak bardzo masz racje, każdemu w życiu powinie się noga, bez wyjątków. Sztuka jest wziąć odpowiedzialność i ciężko pracować żeby ta sytuacje zmienić. Mam nadzieje ze odpowie na propozycje pracy.
{{comment.created_datetime}}
(Edytowany)
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Edytuj (jeszcze przez {{minuteUnit}})
Ranking

Bukmacherzy

Specjalna oferta dla czytelników Meczyki.pl, po wpisaniu kodu MEGABONUS. Szczegóły po kliknięciu w przycisk "Sprawdź".

Jeden z największych legalnych bukmacherów w Polsce. Świetna, potrójna oferta startowa - szczegóły po kliknięciu w przycisk "SPRAWDŹ".

150% dla nowych graczy oraz dodatkowe punkty, które można wymienić na nagrody, z kodem rejestracyjnym MEGABONUSPZB.

×
Włącz powiadomienia przeglądarkowe i otrzymuj od nas najważniejsze wiadomości sportowe! Kliknij w poniższą instrukcję i dowiedz się, jak to zrobić.