Katastrofalny błąd bramkarza Zagłębia Lubin! Druga ligowa wygrana Podbeskidzia Bielsko-Biała [WIDEO]

Katastrofalny błąd bramkarza Zagłębia! Druga ligowa wygrana Podbeskidzia [WIDEO]
Screen z Twittera
Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało 2:1 Zagłębie Lubin we wtorkowym meczu PKO Ekstraklasy. Beniaminek oddalił się tym samym od dna tabeli.
O zwycięstwie podopiecznych Krzysztofa Brede przesądził fatalny błąd golkipera rywali, Dominika Hładuna. Z prezentu nie mógł nie skorzystać Holender Desley Ubbink.
Pomyłka bramkarza Zagłębia była tym bardziej kosztowna, że zaledwie dwie minuty wcześniej lubinianie doprowadzili do wyrównania. Asystę zanotował rezerwowy Dejan Drazić, a na listę strzelców wpisał się Rok Sirk.
W pierwszej połowie wynik spotkania otworzył na korzyść gospodarzy Mateusz Marzec, dla którego - podobnie jak dla Ubbinka - było to pierwsze trafienie w Ekstraklasie.
Na początku meczu rzutu karnego, podyktowanego za faul Lubomira Guldana na Maksymilianie Sitku, nie wykorzystał ponadto Łukasz Sierpina.
Podbeskidzie wygrało po raz drugi w lidze w tym sezonie i awansowało na 14. miejsce w tabeli. Zagłębie zmarnowało tymczasem drugą w ostatnich dniach szansę wskoczenia na podium klasyfikacji.
Wojciech_Falenta 24 Nov 2020 · 20:03