Drugi gol Patryka Klimali w lidze szkockiej. Wysokie zwycięstwo Celtiku Glasgow, Polak ustalił wynik [WIDEO]

Patryk Klimala z drugim golem w lidze szkockiej. Wysokie zwycięstwo Celtiku, Polak ustalił wynik [WIDEO]
Screen z TV
Patryk Klimala po raz drugi w tym sezonie trafił do siatki w meczu szkockiej Premier League. Polak wszedł na boisko w drugiej połowie i ustalił wynik spotkania z Ross County. Celtic Glasgow wygrał aż 5:0.
W sezonie 2020/2021 Patryk Klimala pełni na razie rolę rezerwowego w Celtiku Glasgow, ale Neil Lennon daje mu szansę choćby krótkiego występu w każdym ligowym meczu. Tak było też w sobotnie popołudnie.
Starcie z Ross County rozpoczęło się wręcz idealnie dla mistrzów kraju. Już w czwartej minucie rzut karny wykorzystał Odsonne Edouard. W pierwszej połowie do siatki trafił również Albian Ajeti.
Polak pojawił się na boisku w 62. minucie. To właśnie Klimalę szkoleniowiec Celtiku wprowadził na boisko jako pierwszego. Było już wtedy 3:0, bo bramkę strzelił chwilę wcześnie Shane Duffy.
Niedługo po wejściu Polaka bramkarza Ross County pokonał Kristoffer Ajer. W końcu również nasz snajper mógł cieszyć się z gola. To właśnie on ustalił wynik na 5:0 w 75. minucie.
Trzeba przyznać, że gospodarze sprezentowali Celtikowi to trafienie. Jeden z ich zawodników fatalnie zagrał do tyłu, a futbolówkę przejął Mohamed Elyounoussi.
Norweg między nogami rywala podał piłkę Klimali. Polakowi nie pozostało natomiast nic innego, jak tylko umieścić ją w praktycznie pustej bramce. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie ligi szkockiej.
Maciej Pietrasik12 Sep 2020 · 17:51