Drużyna Macieja Skorży wygrała Azjatycką Ligę Mistrzów! Ogromny sukces polskiego trenera! [WIDEO]

Drużyna Macieja Skorży wygrała Azjatycką Ligę Mistrzów! Urawa Red Diamonds pokonali u siebie Al-Hilal 1:0. W pierwszym meczu padł remis 1:1.
Skorża został trenerem Urawa Reds przed tym sezonem. Po trudnym początku rozgrywek jego drużyna dołączyła do czołówki J-League. Obecnie zajmuje w niej szóste miejsce, ale rozegrała o dwa mecze mniej od liderującego Vissel Kobe.
Kulminacyjnym punktem początkowej fazy pracy Skorży w Japonii był finał Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Jego drużyna z wyjazdu do Arabii Saudyjskiej przywiozła remis 1:1, który pozwalał wierzyć w zdobycie trofeum przed własną publicznością.
Rewanż zaczął się od naporu Al-Hilal, które szybko miało okazję do objęcia prowadzenia. Nieporozumienia gospodarzy nie wykorzystał jednak Odion Ighalo.
Goście mieli dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale drużyna Skorży potrafiła się odgryźć. W 30. minucie blisko zdobycia gola był Koroki, który po rzucie rożnym trafił w poprzeczkę.
Piłkarze Urawa Reds objęli prowadzenie krótko po rozpoczęciu drugiej połowy. Gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z głębi pola piłkę zgrał Marius Hoibraten, ale do jego podania nie zdążył Koroki. Napastnik gospodarzy wywołał jednak tak duże zamieszanie, że do własnej bramki trafił Carrillo.
Al-Hilal po stracie gola próbowało atakować, ale miało duży problem, by przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę drużyny Skorży. Najlepszą okazję goście stworzyli w końcówce. Sam na sam z Nishikawą był Ighalo, ale nie potrafił pokonać Japończyka.
Gospodarze bronili się coraz głębiej i szukali szans w szybkich wypadach. Najważniejsze jednak, że nie straciła już gola, czym zapewniła sobie trzecie w historii zwycięstwo w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Poprzednio klub triumfował w tych rozgrywkach w 2007 i 2017 roku.
Marcin Karbowski06 May 2023 · 12:54