Dublet Kyliana Mbappe, błysk Leo Messiego! PSG odniosło kolejne zwycięstwo w Ligue 1 [WIDEO]

Gao Jing/Pressfocus
PSG pokonało Saint-Etienne 3:1. Bohaterami spotkania zostali Kylian Mbappe i Leo Messi.
Mauricio Pochettino postawił dziś na największe gwiazdy. Od pierwszej minuty na Parc des Princes zagrali m.in. Leo Messi, Kylian Mbappe czy Neymar.
Wynik spotkania otworzyli jednak goście. W 16. minucie do siatki trafił Denis Bouanga.
Jeszcze przed przerwą paryżanie doprowadzili do remisu. Kylian Mbappe wykorzystał podanie Leo Messiego i trafił do siatki.
Tuż po przerwie Kylian Mbappe skompletował dublet. Całą akcję znów zainicjował Leo Messi, który skupił na sobie uwagę kilku rywali, po czym asystował Francuzowi. Argentyńczyk jest najlepszym asystentem ligi francuskiej w tym sezonie. Wykreował już kolegom dziesięć bramek.
W 53. minucie Danilo Pereira trafił na 3:1. Portugalczykowi asystował znakomicie dysponowany Mbappe. Później PSG mogło jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Angel Di Maria.
PSG wygrało i powiększyło przewagę nad drugą w tabeli Niceą do szesnastu punktów. Saint-Etienne zajmuje szesnastą lokatę.
Adam Kłos26 Feb 2022 · 22:51