Dublet Viniciusa, skandal w meczu Realu Madryt! Niebywałe sceny w lidze hiszpańskiej [WIDEO]

Real Madryt wywalczył jeden punkt w starciu z Valencią. Wyrównane starcie w 27. kolejce ligi hiszpańskiej zakończyło się wynikiem 2:2. W końcówce spotkania doszło do wielkiej kontrowersji.
Mecz rozpoczął się od agresywnego faulu Romana Jaremczuka. Ukraiński napastnik został ukarany żółtą kartką za zaatakowanie Aureliena Tchouameniego.
Faul Romana Jaremczuka w meczu Valencia - Real Madryt
Niedługo potem Jose Gaya zgłosił problemy zdrowotne. Po krótkiej przerwie lewy obrońca Valencii wrócił do gry.
W 17. minucie Eduardo Camavinga oddał pierwszy celny strzał w tym meczu. Giorgi Mamardaszwili bez trudu złapał piłkę. Następnie Vinicius Junior próbował urwać się na lewym skrzydle, jednak został zatrzymany.
W 27. minucie Valencia objęła prowadzenie. Piłka nieco szczęśliwie spadła na głowę Hugo Duro, który trafił do siatki.
Hugo Duro po golu w meczu Valencia - Real Madryt
Po dwóch kwadransach Valencia prowadziła 2:0. Dani Carvajal chciał wycofać do Andrija Łunina, ale piłkę przejął Jaremczuk. Ukrainiec z zimną krwią wykończył akcję.
W 39. minucie Camavinga huknął nad poprzeczką. Po chwili Toni Kroos uderzył niecelnie z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą do siatki trafił za to Vinicius, który z bliskiej odległości pokonał Mamardaszwiliego. Po trzech kwadransach Valencia prowadziła 2:1.
Vinicius po golu w meczu Valencia - Real Madryt
Na początku drugiej połowy Rodrygo został zatrzymany na lewym skrzydle przez Dimitriego Foulquiera. Następnie Javi Guerra został zablokowany przy strzale z dystansu.
W jednej z akcji Mouctar Diakhaby popełnił błąd, zagrywając w kierunku Viniciusa. Brazylijczyk zszedł na lewą nogę i uderzył nad bramką. W 54. minucie Mamardaszwili fantastycznie obronił nogą strzał Bellinghama. W odpowiedzi Łunin zatrzymał Duro.
W 63. minucie Mendy zagrał do Kroosa, który posłał piłkę w trybuny. Niedługo potem z ławki podnieśli się Luka Modrić i Brahim Diaz.
W pewnym momencie Duro upadł w okolicach pola karnego Realu. Gil Manzano uznał, że Tchouameni nie sfaulował snajpera Valencii.
Do remisu doprowadził Vinicius, który skompletował dublet. Brazylijczyk strzelił gola głową, wykorzystując centrę Brahima Diaza.
W końcówce meczu Tchouameni przypadkowo spowodował poważną kontuzję Diakhaby'ego. Francuz upadł na kolano rywala. Gracz Valencii musiał opuścić murawę na noszach.
W 97. minucie Peter Gonzalez miał na lewej nodze piłkę meczową. 21-latek huknął nad poprzeczką.
W 99. minucie doszło do niebywałej sytuacji. Gil Manzano zagwizdał po raz ostatni w momencie, gdy Brahim Diaz dośrodkowywał piłkę w pole karne. Bellingham wykorzystał centrę i trafił do siatki. Mimo gigantycznych protestów ze strony zawodników Realu gol nie został uznany. Sędzia podkreślił, że mecz dobiegł końca wraz z gwizdkiem.
Finalnie obie drużyny podzieliły się punktami, Real zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą siedmiu oczek nad Gironą. Valencia jest dziewiąta.
Adam Kłos02 Mar · 23:05