Duński dynamit znów eksplodował! Walia zdemolowana w 1/8 finału Euro 2020! [WIDEO]

Poznaliśmy pierwszego ćwierćfinalistę Euro 2020. Awans do tej fazy turnieju zapewniła sobie reprezentacja Danii, która wygrała z Walią 4:0.
Mecz lepiej zaczęli Walijczycy, którzy już w 10. minucie mieli niezłą okazję do objęcia prowadzenia. Bale zbiegł z prawego skrzydła do środka, huknął mocno, ale piłka nieznacznie minęła słupek.
Później kontrolę nad grą zaczęli przejmować Duńczycy. Ich ataki przyniosły efekt w 27. minucie, gdy efektownym strzałem z dystansu popisał się Dolberg. Więcej o jego trafieniu piszemy TUTAJ.
Walijczycy do końca pierwszej połowy nie otrząsnęli się po stracie gola. Zaatakować próbowali po przerwie, ale szybko otrzymali kolejny cios.
W 48. minucie Braithwaite dośrodkował w pole karne, piłkę próbował wybić jeden z walijskich obrońców, ale zrobił to tak źle, że kilka metrów przed bramką piłkę przejął Dolberg. Duński napastnik potężnym uderzeniem nie dał szans Wardowi.
Walijczycy próbowali atakować, długo utrzymywali się przy piłce, ale ich akcje były wolne i proste do zatrzymania. Byli bezradni. Pod bramką Schmeichela nie działo się nic godnego uwagi. Duńczycy mogli spokojnie kontrolować grę. Swoich okazji szukali w szybkich wypadach. Rywali w końcówce meczu dobili jeszcze Maehle i Braithwaite.
Chwilę później obrońca reprezentacji Danii został brutalnie sfaulowany przez Wilsona. Walijczyk został wyrzucony z boiska.
Dania swojego rywala w ćwierćfinale pozna w niedzielę. Będzie nim zwycięzca meczu Holandia - Czechy.
Duńczycy piękną grą rozkochali w sobie kibiców i dziennikarzy. Ich opinie po meczu z Walią prezentujemy TUTAJ.
Marcin Karbowski26 Jun 2021 · 19:54