Duża wpadka Borussii Dortmund w Lidze Europy! Straciła cztery gole w meczu z Glasgow Rangers [WIDEO]

Borussia Dortmund już na 1/16 finału może zakończyć zmagania w tegorocznej edycji Ligi Europy. Podopieczni Marco Rose w czwartkowy wieczór przegrali u siebie z Glasgow Rangers aż 2:4. Pięć goli padło w spotkaniu Zenita Sankt Petersburg z Betisem Sevilla,
Dla BVB brak kwalifikacji do fazy pucharowej Ligi Mistrzów to spora porażka. W Champions League niemiecki zespół okazał się słabszy nie tylko od Ajaksu Amsterdam, ale również od Sportingu Lizbona. W efekcie wiosną gra tylko w Lidze Europy.
Wszystko wskazuje na to, że i ta przygoda nie potrwa zbyt długo. W czwartkowy wieczór Borussia bardzo wysoko przegrała bowiem na własnym boisku z Glasgow Rangers. Goście mogli otworzyć wynik już w 10. minucie, lecz Barisić nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Kobelem.
W końcówce pierwszej połowy mistrzowie Szkocji dopięli swego. Po zagraniu ręką Zagadou i analizie VAR sędzia podyktował rzut karny. "Jedenastkę" na gola zamienił Tavernier.
To trafienie tylko podbudowało Rangersów. Jeszcze przed przerwą zadali oni kolejny cios. W podbramkowym zamieszaniu z bliska do siatki trafił Morelos. Dzięki temu goście po pierwszej połowie mieli dość komfortowe prowadzenie.
W drugiej części spotkania nie zamierzali jednak spoczywać na laurach. Błyskawicznie podwyższyli rezultat za sprawą Lundstrama. Szybko odpowiedział na to Jude Bellingham, zmniejszając straty Borussii.
Na niewiele się to jednak zdało, bo kolejne słowo należało do Szkotów i Morelosa, który mógł świętować dublet. W końcówce rozmiary porażki po stronie Borussii zmniejszył jeszcze pięknym strzałem Raphael Guerreiro. W efekcie Rangersi wygrali na Signal Iduna Park 4:2 i to oni są bliżej awansu do 1/8 finału.
Bramek oraz emocji nie zabrakło także w starciu Zenita Sankt Petersburg z Betisem. Dla mistrzów Rosji był to pierwszy oficjalny mecz w tym roku i trzeba przyznać, że ten test nie wypadł zbyt okazale.
Hiszpanie na terenie rywali szybko wyszli bowiem na dwubramkowe prowadzenie. Najpierw do siatki trafił Guido Rodriguez, a po chwili na listę strzelców wpisał się Willian Jose.
To nie podłamało Zenita, który błyskawicznie odrobił straty po golach Artioma Dziuby oraz Malcoma. Jeszcze przed przerwą Betis zadał kolejny cios. Tym razem skutecznie akcję wykończył Guardado.
W drugiej części spotkania działo się już zdecydowanie mniej i nie doczekaliśmy się kolejnych goli. Ekipa z Sewilli wygrała finalnie 3:2 i przed rewanżem to ona wydaje się faworytem.
Kolejną niespodziankę na arenie europejskiej sprawił Sheriff Tyraspol. Mistrzowie Mołdawii przed własną publicznością wywalczyli dwubramkową zaliczkę w rywalizacji z Bragą. Do siatki trafili Sebastien Thill oraz Adama Traore.
Maciej Pietrasik17 Feb 2022 · 20:39