Duże zmiany w PlusLidze siatkarzy

25 cze 2016 | 20:36 0
Duże zmiany w PlusLidze siatkarzy
Źródło zdjęcia: Grzegorz Jereczek, flickr.com
Rozszerzenie ligi do szesnastu zespołów, rywalizacja otwarta, gdzie dwie najsłabsze drużyny spadają z ligi i wprowadzenie tzw. złotego seta - to najważniejsze zmiany w PlusLidze, jakie wejdą w życie w nadchodzących sezonach.

"Prezesi klubów PlusLigi zdecydowali ostatecznie na temat przyszłości tych elitarnych rozgrywek w najbliższych sezonach. Decyzje podjęte w Łodzi są bardzo odważne i mają na celu rozwój siatkówki ligowej w okresie do 2022 roku. Najważniejsze postanowienia to poszerzenie składu ligi do szesnastu drużyn, wprowadzenie baraży, play-off o mistrzostwo tylko dla ekip z miejsc 1-4 po fazie zasadniczej, w meczach fazy play-off wprowadzenie dwumeczu, na takich samych zasadach jak w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, czyli ze złotym setem przy równych punktach w dwumeczu" - poinformował Polski Związek Piłki Siatkowej na swojej oficjalnej stronie.

"W sezonie 2016/2017 zmianie ulegnie regulamin rozgrywek PlusLigi, zespół który na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce w lidze zagra baraż z pierwszą ekipą (spełniającą wymogi regulaminowe) z I ligi. Oznacza to powrót do systemu spadków i awansów. Kolejna zmiana dotyczyć będzie sezonu 2017/2018. Dwie drużyny, które zajmą ostatnie miejsca w PlusLidze automatycznie spadną do I ligi. Natomiast drużyna z miejsca czternastego zagra baraż z zespołem I ligi. Tym samym od sezonu 2018/2019 skład ligi wróciłby do obecnej liczby 14 drużyn" - przeczytamy na stronie związku.
Źródło: pzps.pl
Komentarze
{{comment.created_datetime}}
{{comment.user_score.team_A_name}}
{{comment.user_score.team_A_score}}:{{comment.user_score.team_B_score}}
{{comment.user_score.team_B_name}}
Ranking

Promocje bukmacherskie

Bonus 350 PLN dla nowych graczy u najpopularniejszego bukmachera w Polsce
Odbierz bonus 400PLN na start i korzystaj z szerokiej oferty zakładów i wysokich kursów
Wpisz kod 'meczyki' i wpłać min. 100zł, a poza bonusem 100% do 600zł, otrzymasz też dodatkowych 50zł na start!
Postaw pierwszy zakład, a jeśli przegrasz, otrzymasz zwrot utraconych środków. Załóż konto z Meczyków, aby otrzymać 110zł bez ryzyka.
Do góry News Tabela Zawodnicy Dyskusja