Duży sukces polskich piłkarzy! Po wielu latach znów zagrają na wielkim turnieju

Adam Starszynski / PressFocus
Reprezentacja Polski U-17 wywalczyła awans do tegorocznych mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Izraelu. We wtorkowe popołudnie "Biało-Czerwoni" pokonali 2:1 rówieśników z Kosowa.
Podopieczni Dariusza Gęsiora w eliminacjach trafili na Włochy, Ukrainę oraz Kosowo. Aby awansować do finałów mistrzostw Europy, trzeba było zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc w grupie.
W pierwszym spotkaniu "Biało-Czerwoni" ulegli faworytom, reprezentacji Włoch. Mogli jednak mówić o pechu, bo przegrali 0:1 po golu samobójczym.
Trzy dni temu Polacy odnieśli kluczową wygraną 3:2 nad Ukrainą. Dzięki temu przed ostatnią serią gier mieli wszystko w swoich rękach - musieli jednak pokonać Kosowo.
Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla naszej kadry, bo do przerwy "Biało-Czerwoni" niespodziewanie przegrywali. W 30. minucie prowadzenie rywalom dał Elton Krasniqi.
W drugiej połowie Polacy zdołali jednak odpowiedzieć. Najpierw do siatki trafił Kacper Śmiglewski, a w 85. minucie upragniony awans dał rezerwowy, Kacper Terlecki.
Tym samym nasza reprezentacja zagra w finałach mistrzostw Europy U-17 po raz pierwszy od 10 lat. Wówczas polska kadra dopiero w półfinale uległa 0:1 Niemcom. Tegoroczny turniej zostanie rozegrany w Izraelu, w dniach 16 maja - 1 czerwca.
Polacy poznali już rywali w fazie grupowej. W pierwszym etapie turnieju zmierzą się z Francją, Holandią oraz Bułgarią.
Maciej Pietrasik26 Apr 2022 · 17:19