Duży transfer Górnika. Były reprezentant Polski o krok od dołączenia do zabrzan

Duży transfer Górnika. Były reprezentant Polski o krok od dołączenia do zabrzan
Tomasz Bidermann / shutterstock.com
Autor: Hubert Kowalczyk 11 Maj 2022 | 21:46
Paweł Olkowski ma wrócić do Ekstraklasy! Zdaniem Piotra Koźmińskiego z portalu "WP Sportowe Fakty" były reprezentant Polski jest o krok od transferu do Górnika Zabrze.
W kontekście Górnika Zabrze w ostatnich tygodniach mówiono przede wszystkim o transferach z klubu. Blisko pożegnania się z drużyną są Przemysław Wiśniewski oraz Adrian Gryszkiewicz. Ten drugi ma już nawet konkretną ofertę - od lata ma reprezentować Paderborn.
Dalsza część tekstu pod wideo
Doniesienia te były martwiące dla fanów Górnika. Klub już teraz ma dość wąską kadrę, więc na jej uszczuplenie zapatrywano się bardzo krytycznie.
Wygląda jednak na to, że zarząd zabrzańskiej drużyny postara się o kilka mocnych transferów. Według informacji Piotra Koźmińskiego, który potwierdza wcześniejsze doniesienia "Przeglądu Sportowego", kontrakt z zespołem Jana Urbana ma podpisać były reprezentant Polski.
Chodzi oczywiście o Pawła Olkowskiego, który już wcześniej grał dla Górnika. Prawy obrońca występował w tym klubie w latach 2011-14, a następnie przeprowadził się do FC Koeln, by kontynuować swoją karierę za granicą.
W Niemczech spotkał Lukasa Podolskiego. Postać ta - zdaniem Koźmińskiego - mogła odegrać dużą rolę w ponownym sprowadzeniu Olkowskiego. 13-krotny reprezentant "Biało-Czerwonych" nie narzekał bowiem na brak ofert, lecz ostatecznie przystał na propozycję zabrzan.
32-latek nie jest jedynym piłkarzem, którego łączy się z przenosinami do ekipy "Trójkolorowych". Propozycję otrzymał także Szymon Włodarczyk, lecz w jego przypadku nic jeszcze nie jest przesądzone.
Obecnie Górnik Zabrze zajmuje 9. miejsce w Ekstraklasie. Podopieczni Jana Urbana są pewni utrzymania, lecz nie mają szans na walkę o europejskie puchary w przyszłym sezonie.
Źródło: Piotr Koźmiński

Dyskusja 6