Dwa gole Bale'a, ale Real znów stracił punkty! Mogło być gorzej, bo Navas wybronił karnego [VIDEO]

EFECREATA.COM/Shutterstock
Real Madryt zremisował 2:2 w wyjazdowym spotkaniu z Celtą Vigo. Dwa gole dla "Królewskich" zdobył Gareth Bale.
Mecz na Estadio de Balaidos dostarczył kibicom wiele emocji. Spotkanie toczyło się w świetnym tempie, a obie drużyny miały swoje okazje, by strzelić jeszcze więcej bramek.
Jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze. Daniel Wass popisał się pięknym lobem i otworzył wynik spotkania.
Real Madryt odpowiedział błyskawicznie. W ciągu dwóch minut dwa razy trafił Bale.
W drugiej połowie Celta starała się odrobić straty, ale ataki ekipy z Vigo długo nie przyniosły rezultatu. Gdy Keylor Navas w 72. minucie obronił rzut karny wykonywany przez Iago Aspasa, wydawało się, że Real nie da sobie wyrwać zwycięstwa.
Drugie ostrzeżenia jednak nie było. W 82. minucie Maxi Gomez po uderzeniu głową zdobył wyrównującego gola. Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 2:2.
Podopieczni Zinedine'a Zidane'a zanotowali piąty remis w sezonie i obecnie z dorobkiem 32 punktów zajmują czwarte miejsce w tabeli.
Zawodnicy Juana Carlosa Unuze uzbierali dotąd 22 "oczka", co daje im 14. lokatę.
Na uwagę zasługuje powrót Garetha Bale'a do dobrej dyspozycji. Zawodnik "Królewskich" od początku sezonu zmagał się z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiły mu regularną grę. Ostatnie trafienie w Primera Division piłkarz z Walii zaliczył 17 września w starciu z Realem Sociedad. Dziś Bale w starciu z Celta dwukrotnie trafił w krótkim odstępie czasu. Internauci żartobliwie zauważyli, że Walijczyk w dwie minuty strzelił tyle bramek, ile Karim Benzema przez cały sezon. Powrót Bale'a do zdrowia określany też jest jako najlepszy zimowy transfer "Los Blancos".

Jak zauważył serwis Squawka Football, w obecnym sezonie Bale prezentuje na hiszpańskich boiskach lepszą skuteczność od samego Cristiano Ronaldo.