Dwa rzuty karne i czerwona kartka. Betis lepszy od Mallorki

Christian Bertrand / shutterstock.com
RCD Mallorca przegrała u siebie z Betisem Sewilla 1:2 (0:2) w trzecim sobotnim meczu 15. kolejki rozgrywek hiszpańskiej Primera Division.
Na Estadio de Son Moix dwubramkowe prowadzenie do przerwy przyjezdnym zapewnili Joaquin Sanchez, który wykorzystał podyktowany rzut karny, oraz Nabil Fekir. Francuz kapitalnie przymierzył z dystansu i piłka wpadła do siatki tuż przy słupku.
Dziesięć minut po zmianie stron kontaktowe trafienie uzyskał Lago Junior, który wykorzystał drugą podyktowaną w tym spotkaniu "jedenastkę". Na więcej jednak "Verdiblancos" już nie pozwolili.
Zespół z Andaluzji po drugim zwycięstwie z rzędu przesunął się na dwunaste miejsce w tabeli. Beniaminek z Balearów, który kończył zawody w osłabieniu, doznał natomiast drugiej porażki z rzędu i jest tuż nad strefą spadkową klasyfikacji.