Dwaj piłkarze na dłużej w Wiśle Kraków. Ich kontrakty zostały przedłużone

Longfin Media / Shutterstock.com
Umowy Igora Łasickiego i Borisa Moltenisa z Wisłą Kraków zostały automatycznie przedłużone. Obrońcy “Białej Gwiazdy” rozegrali bowiem w tym sezonie odpowiednią liczbę minut.
Wisła Kraków w miniony weekend pokonała GKS Tychy 2:1 i przedłużyła serię ligowych zwycięstw do pięciu z rzędu.
Duet środkowych obrońców w tym spotkaniu tworzyli Igor Łasicki i Boris Moltenis. Dla obu piłkarzy był to szczególny mecz. Uzbierali oni bowiem odpowiednią liczbę minut spędzonych w tym sezonie na murawie, co automatycznie sprawiło, że ich kontrakty zostały przedłużone.
W umowie Łasickiego widniał zapis o konieczności rozegrania 60% możliwego czasu gry. W przypadku Moltenisa było to 40%. Oba kontrakty zostały przedłużone do końca sezonu 2023/24.
Łasicki przyszedł do Wisły przed rozpoczęciem tego sezonu z Pogoni Szczecin. Dziś pełni nawet rolę kapitana zespołu. W koszulce “Białej Gwiazdy” rozegrał 24 mecze. Strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty.
Moltenis dołączył do zespołu już w trakcie rozgrywek. Dokładnie pod sam koniec sierpnia. Od tamtej pory wystąpił w 14 spotkaniach i zdobył dwie bramki, obie na początku rundy wiosennej.
Wisła już jutro w kolejnym ligowym meczu zmierzy się ze Skrą Częstochowa. “Biała Gwiazda” zajmuje w tabeli Fortuna 1. Ligi czwarte miejsce.
Adam Nowacki16 Mar 2023 · 11:41
Źródło: Wisła Kraków