Dwie asysty Piotra Zielińskiego, fenomenalny gol Kwaracchelii. Napoli nowym liderem Serie A [WIDEO]

Screen z TV
Piłkarze Napoli na początku tego sezonu prezentują świetną formę. W niedzielnym starciu z Monzą błyszczał zwłaszcza Chwicza Kwaracchelia. Gruzin strzelił dwa gole, a przy pierwszym z nich asystę zaliczył Piotr Zieliński. Polak w końcówce dograł też z rzutu rożnego do Kima Min-Jae.
Podopieczni Luciano Spallettiego podejmowali Monzę i od samego początku przejęli inicjatywę, napierając na rywali. Strzelali Lozano, Anguissa oraz Osimhen. Ten ostatni nie wykorzystał dośrodkowania Piotra Zielińskiego.
Polak znów wyszedł w podstawowej jedenastce i był aktywny w ofensywie, choć głównie dogrywał do partnerów. W 35. minucie nasz pomocnik zaliczył asystę przy trafieniu Chwiczy Kwaracchelii.
Trzeba przyznać, że była ona nieco przypadkowa, bo Zieliński niedokładnie zgrywał piłkę do kolegi z zespołu. Ten zdołał jednak dojść do futbolówki, po czym oddał przepiękny strzał w samo okienko.
Jeszcze przed końcem pierwszej połowy "Azzurri" podwyższyli prowadzenie. Dwójkową akcję przeprowadzili Osimhen oraz Anguissa. Wykończył ją Nigeryjczyk i na przerwę Napoli schodziło dzięki temu przy wyniku 2:0.
W drugiej części spotkania po raz kolejny błysnął Kwaracchelia, który tym razem wdał się w drybling w polu karnym, po czym oddał mocny strzał na bramkę. Tym samym Gruzin skompletował dublet. Już w doliczonym czasie gry Zieliński zaliczył kolejną asystę - tym razem przy trafieniu Kima Min-Jae.
Ostatecznie Napoli wygrało 3:0 i dopisało do konta kolejne trzy punkty. Podopieczni Luciano Spallettiego awansowali na pozycję lidera, wyprzedzając Inter dzięki lepszemu bilansowi goli.
Maciej Pietrasik21 Aug 2022 · 20:26