Dwie bramki samobójcze i wyjazdowa wygrana AS Romy z beniaminkiem

ninopavisic/Shutterstock
AS Roma pokonała na wyjeździe Benevento Calcio 4:0 w pierwszym środowym meczu piątej kolejki włoskiej Serie A. To czwarte zwycięstwo drużyny ze stolicy w tym sezonie.
"Giallorossi" objęli prowadzenie w 22. minucie. Na listę strzelców wpisał się Edin Dżeko. W 35. minucie było już 2:0 dla przyjezdnych. Tym razem samobójcze trafienie zanotował Fabio Lucioni. W drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze dwa gole dla gości. Najpierw dublet skompletował Dżeko. Następnie samobójcze trafienie zanotował Lorenzo Ventui.
Dla beniaminka była to piąta kolejna przegrana. Benevento nie zdobyło jeszcze ani jednego punktu i zamyka ligową tabelę. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z FC Crotone.
Natomiast podopieczni Eusebio Di Francesco zdobyli dziewięć punktów w czterech meczach i awansowali na piątą lokatę. W kolejnym meczu zagrają przed własną publicznością z Udinese Calcio.