Dwie kapitalne interwencje Szczęsnego i minimalna wygrana Juventusu [VIDEO]

cristiano barni/Shutterstock
Cagliari Calcio uległo przed własną publicznością Juventusowi 0:1 (0:0) w ostatnim sobotnim meczu 20. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Sardegna Arena całe zawody między słupkami obrońców tytułu zaliczył Wojciech Szczęsny. Polak w pierwszej połowie popisał się dwiema znakomitymi interwencjami.
Najpierw w 26 minucie wybronił strzał głową Pavolettiego, a potem tuż przed przerwą sparował strzał Diego Fariasa na słupek.
Zwycięski gol dla "Starej Damy" padł kwadrans przed końcem. Brazylijczyk Douglas Costa świetnie zwiódł po prawej stronie boiska dwóch rywali i po jego dośrodkowaniu Federico Bernardeschi z kilku metrów nie dał szans golkiperowi gospodarzy.
Dzięki czwartej wygranej z rzędu drużyna z Piemontu umocniła się na pozycji wicelidera tabeli. Zespół z Sardynii doznał natomiast dwunastej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostał na szesnastej lokacie w klasyfikacji.