Dynamo Kijów z Pucharem Ukrainy. Tomasz Kędziora wykorzystał rzut karny

Oleksandr Osipov / shutterstock.com
Dynamo Kijów pokonało Worskłą Połtawa 8:7 po rzutach karnych w finale Pucharu Ukrainy. W zwycięskim zespole zagrał Tomasz Kędziora.
Na stadionie w Charkowie jako pierwsi gola strzelili piłkarze z Połtawy. Do siatki trafił w 11. minucie Rusłan Stepaniuk.
Do wyrównania doprowadził w 28. minucie Benjamin Verbić i remis 1:1 utrzymał się do końca dogrywki.
Triumfatora wyłoniły rzuty karny. Ostatecznie lepiej z jedenastu metrów strzelali piłkarze Dynama, wygrywając 8:7. Dla stołecznego zespołu to dwunasty triumf w Pucharze Ukrainy w historii. Nikt nie ma w dorobku więcej takich trofeów.
W barwach drużyny z Kijowa całe spotkanie rozegrał Tomasz Kędziora. Polak wykorzystał swój rzut karny w trzeciej serii. Dla prawego obrońcy to trzecie trofeum zdobyte z Dynamem. Wcześniej dwukrotnie zdobywał Superpuchar Ukrainy.
Maciej Pietrasik08 Jul 2020 · 23:26