Dziesiąte zwycięstwo Juventusu, bronił Szczęsny

cristiano barni/Shutterstock
Juventus Turyn pokonał przed własną publicznością Cagliari Calcio 3:1 (2:1) w ostatnim sobotnim meczu 11. kolejki włoskiej Seria A.
Na Allianz Stadium całe zawody miedzy słupkami gospodarzy zaliczył Wojciech Szczęsny.
"Stara Dama" objęła prowadzenie już w pierwszej minucie, kiedy to Argentyńczyk Paulo Dybala świetnie zwiódł w polu karnym dwóch rywali i płaskim strzałem przy słupku umieścił piłkę w siatce.
Dziewięć minut przed przerwą efektowną akcją i precyzyjnym uderzeniem w polu karnym gospodarzy popisał się Brazylijczyk Joao Pedro, doprowadzając do wyrównania.
Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo. Zaledwie dwie minuty później Chorwat Filip Bradarić niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki i obrońcy tytułu odzyskali przewagę. Sukces zespołu z Piemontu przypieczętował jeszcze trzy minuty przed końcem Kolumbijczyk Juan Cuadrado, któremu idealnie w polu karnym dogrywał Portugalczyk Cristiano Ronaldo.
Mistrzowie Włoch po dziesiątym zwycięstwie w sezonie umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Drużyna z Sardynii doznała natomiast czwartej porażki w bieżących rozgrywkach i pozostała na dwunastej lokacie w klasyfikacji.