Efektowna wygrana Arsenalu. Gabriel Jesus tańczył dla Viniciusa, ładny gol nowego piłkarza [WIDEO]

Arsenal wrócił do wygrywania w Premier League. "Kanonierzy" wygrali na wyjeździe z Brentford 3:0.
Drużyna Mikela Artety świetnie rozpoczęła sezon. Poprzedni ligowy mecz jednak przegrała - w klasyku nie dała rady Manchesterowi United (1:3).
Arsenal dobrze wykorzystał przerwę spowodowaną odwołaniem meczów ligowych po śmierci Elżbiety II. Po powrocie na boisko nie dał żadnych szans Brentford. Prowadzenie objął już w 17. minucie, gdy po rzucie rożnym piłkę w bramce umieścił William Saliba.
W 28. minucie prowadzenie "Kanonierów" podwyższył Gabriel Jesus. Brazylijczyk wbił piłkę do bramki po centrze Granita Xhaki, a następnie zatańczył na znak solidarności z Viniciusem Juniorem. Brazylijczyk był bezpardonowo krytykowany za taki sposób celebrowania goli.
Arsenal ustalił wynik na początku drugiej połowy. Pierwszego gola w Premier League strzelił Fabio Vieira, który popisał się świetnym uderzeniem z dystansu. Portugalczyk w tym meczu zadebiutował w pierwszej jedenastce "Kanonierów" w lidze.
W końcówce spotkania na boisku pojawił się Ethan Nwaneri. 15-latek pobił historyczny rekord Premier League.
Arsenal dzięki zwycięstwu wrócił na pierwszej miejsce w tabeli. Ma punkt przewagi nad Manchesterem City i Tottenhamem. Brentford na razie jest dziewiąte.
Marcin Karbowski18 Sep 2022 · 14:53