Efektowna wygrana reprezentacji Rosji. Uczestnicy mundialu nie mieli nic do powiedzenia [WIDEO]

Źródło: Twitter
Reprezentacja Rosji rozprawiła się w towarzyskim starciu z kadrą Serbii. Podopieczni Walerija Karpina odnieśli zwycięstwo 4:0.
Przed meczem Rosjanie byli uznawani za faworytów spotkania z Serbią. Potwierdzili przewidywania, wyprowadzając ofensywne akcje już od pierwszych minut. Na gola trzeba było jednak poczekać do 21. minuty.
Milan Gajić sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Daniła Chłusewicza. Sędzia nie miał wątpliwości. Pokazał obrońcy czerwoną kartkę i podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Anton Miranczuk.
Kilka minut później było już 2:0. Po wysokim dograniu z rzutu wolnego i zgraniu piłki przez jednego z kolegów Maksim Osipienko znalazł lukę pomiędzy defensorami. Następnie płaskim strzałem pokonał Djordje Petrovicia.
W przerwie selekcjoner Dragan Stojković dokonał kilku korekt w strefie ofensywnej. Na niewiele się to jednak zdało. Serbowie nie stworzyli sobie żadnej sytuacji bramkowej, podczas gdy Rosjanie wciąż atakowali.
"Sborna" potwierdziła pełną dominację w 55. minucie. Aleksandr Gołowin wyłożył piłkę na lewą stronę Jurijowi Gorszkowowi. Ten przekazał ją zaś Aleksiejowi Miranczukowi, który precyzyjnie wykończył akcję.
W końcówce drogę do siatki znalazł najpierw Arsen Zacharian. Jego trafienie zostało wykluczone przez arbitrów VAR. W doliczonym czasie gry Serbów po asyście Zachariana ostatecznie dobił jednak Iwan Siergiejew.
Wygraną z Serbami Rosjanie przedłużyli swoją serię meczów bez porażki do pięciu. W poprzednich spotkaniach "Sborna" remisowała z Katarem (1:1) i Kenią (2:2), a także pokonywała Kamerun (1:0) i Kubę (8:0).
Michał Boncler21 Mar · 19:58