Efektowne zwycięstwo Chelsea. "The Blues" rozbili lokalnego rywala

Stefan Constantin 22 / Shutterstock.com
Piłkarze Chelsea nie dali żadnych szans drużynie Crystal Palace w meczu 32. kolejki Premier League. "The Blues" w popisowym stylu rozbili lokalnych rywali.
Podopieczni Thomasa Tuchela starcie na Selhurst Park rozpoczęli w najlepszy możliwy sposób. Już po zaledwie dwóch kwadransach prowadzili 3:0.
W 8. minucie pierwszy cios zadał Kai Havertz, który umieścił piłkę przy dalszym słupku. Niemiec po kilku chwilach zanotował asystę, gdy do siatki trafił Pulisic.
Z kolei w 30. minucie przewagę "The Blues" podkreślił Zouma. Defensor wyskoczył najwyżej w polu karnym i głową skierował futbolówkę do bramki. Pierwsza połowa całkowicie przebiegała zdecydowanie pod dyktando Chelsea. Przyjezdni oddali 12 strzałów, gospodarze... zero.
Po przerwie ekipa Thomasa Tuchela nieco spuściła z tonu. Wszak przed sobą ma rewanżowe spotkanie w Lidze Mistrzów z FC Porto. Gospodarze w 63. minucie zdobyli honorowego gola. Na listę strzelców wpisał się Benteke.
Ostatnie słowo należało jednak do "The Blues". Kropkę nad "i" postawił Pulisic, który tym samym ustrzelił dublet.
Chelsea obecnie zajmuje czwartą pozycję w ligowej tabeli. Na swoim koncie ma 54 punkty. Ekipa Crystal Palace może pochwalić się dorobkiem 38 "oczek". Daje je to 13. lokatę.
Daniel Makarewicz10 Apr 2021 · 20:20