Efektowne oprawy kibiców Legii Warszawa. Wyjątkowy jubileusz uczczony przez kibiców "Wojskowych" [WIDEO]

własne
Sobotnie spotkanie Legii Warszawa ze Stalą Mielec było szczególne dla kibiców stołecznej drużyny. Przygotowali oni szereg opraw na 50-lecie najsłynniejszej trybuny przy Łazienkowskiej, "Żylety".
Nazwa "Żyleta" zaczęła być używana w latach 70. Związana była z tablicą reklamową żyletek marki Iridium Polsilver, która swego czasu znajdowała się nad środkowym sektorem trybuny. Choć reklama po czasie zniknęła, to nazwę kojarzą nie tylko kibice w Warszawie, ale i w całej Polsce.
Na sobotni wieczór zaplanowano szereg efektownych opraw. Pierwsza z nich miała miejsce już przed pierwszym gwizdkiem arbitra, podczas odgrywania "Snu o Warszawie".
Na innych trybunach pojawiły się wówczas race, ułożone w napis "Legia". Oprawa wyglądała bardzo efektownie i szybko zdobyła sporą popularność w mediach społecznościowych.
Nie był to jednak koniec, a dopiero początek kibicowskich atrakcji. Na "Żylecie" pojawiła się ogromna sektorówka z napisem z jednej z najpopularniejszych kibicowskich przyśpiewek ze stadionu Legii.
Później fani "Wojskowych" odpalili natomiast materiały pirotechnicznego. Z tego powodu arbiter musiał na kilka minut przerwać spotkanie. Po krótkiej przerwie gra została jednak wznowiona.
W pierwszej połowie fani Legii zaprezentowali jeszcze jedną ogromną sektorówkę, po raz kolejny odpalając także race. Na murawie "Wojskowi" nie radzili sobie jednak najlepiej. Spotkanie z Wartą zaczęli od straty dwóch goli. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik25 Nov 2023 · 20:56