Efektowne zwycięstwo Atletico Madryt! Ekipa Diego Simeone zdemolowała Sevillę [WIDEO]

Atletico Madryt rozbiło Sevillę na własnym boisku. "Los Colchoneros" wygrali 6:1 w 24. kolejce ligi hiszpańskiej.
Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem uhonorowano Diego Simeone, który pobił wyjątkowy rekord. Argentyńczyk stał się trenerem z największą liczbą meczów, w których poprowadził Atletico.
Już w 23. minucie Simeone mógł cieszyć się z bramki swoich podopiecznych. Drugiego gola w barwach "Los Colchoneros" strzelił pozyskany z Barcelony Memphis Depay. Holender poszedł za ciosem i w 27. minucie skompletował dublet.
Po naporze gospodarzy nastąpiła odpowiedź ze strony przyjezdnych. W 39. minucie gola kontaktowego strzelił Youssef En-Nesyri.
W drugiej połowie Atletico odzyskało dwubramkowe prowadzenie. Asystę Koke wykorzystał Antoine Griezmann.
W 69. minucie czwartą bramkę dla "Rojiblancos" zdobył Yannick Carrasco. Później rzutu karnego nie wykorzystał Ivan Rakitić. Z kolei gospodarze nie mieli litości i następnego gola dla madrytczyków strzelił Alvaro Morata. Sevilla kończyła mecz w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Pape Gueye. W doliczonym czasie gry na 6:1 trafił jeszcze Morata.
Wynik meczu już nie uległ zmianie. Ekipa "Cholo" zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Sevilla jest szesnasta z przewagą tylko jednego punktu nad strefą spadkową.
Adam Kłos04 Mar 2023 · 22:54