Efektowny gol młodzieżowca w Ekstraklasie! Warta Poznań lepsza od Lechii Gdańsk [WIDEO]

Paweł Jaskolka/Pressfocus
Warta Poznań pokonała Lechię Gdańsk w 25. kolejce Ekstraklasy. Podopieczni Dawida Szulczka wygrali 2:0.
Już w 7. minucie Lechia mogła zagrozić bramce Warty. Adrian Lis zachował jednak czujność i przeniósł nad poprzeczką piłkę zagrywaną z bocznej strefy. Chwilę później Łukasz Zwoliński wpadł w pole karne poznaniaków. Doświadczony napastnik został jednak podwojony i w końcu stracił futbolówkę.
W kolejnej akcji Ilkay Durmus urwał się rywalowi na lewym skrzydle. Turek dośrodkował do Zwolińskiego, który trafił w słupek. W 16. minucie Kajetan Szmyt spróbował swoich sił, uderzając z rzutu wolnego, jednak obił tylko mur.
Niedługo potem gra została przerwana z powodu drobnych problemów Dusana Kuciaka. Bramkarz Lechii został przypadkowo nadepnięty przy rzucie rożnym przez Mario Malocę, swojego kolegę z drużyny. Słowak zdołał jednak kontynuować grę.
W 26. minucie Szmyt w pięknym stylu otworzył wynik meczu. Skrzydłowy położył na murawie Malocę, zwiódł Jakuba Bartkowskiego i Kuciaka, po czym trafił do siatki.
W 43. minucie Durmus chciał doprowadzić do remisu. Zawodnik Lechii oddał jednak niecelne uderzenie z dystansu. Do przerwy Warta prowadziła 1:0. Na początku drugiej połowy Durmus huknął w światło bramki, ale dobrą interwencją popisał się Lis.
W 51. minucie Warta wyszła z obiecującym kontratakiem, który nie zakończył się sukcesem. Najpierw Miguel Luis dał się zablokować, a przy dobitce skiksował Konrad Matuszewski.
W 81. minucie Stefan Savić ustalił wynik meczu. Austriak oddał piękny strzał, z którym nie poradził sobie Kuciak.
Warta wygrała i zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli. Lechia jest przedostatnia ze stratą dwóch punktów do bezpiecznej strefy.
Adam Kłos19 Mar 2023 · 14:24