Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Aaron Ramsey zawalił sprawę Rangersom! [WIDEO]

Eintracht Frankfurt wygrał Ligę Europy! Rangersów pokonał dopiero po rzutach karnych. Po 120 minutach było 1:1, w jedenastkach - 5:4 dla Niemców.
Już na początku meczu doszło do groźnej sytuacji. Po ostrym wejściu rywala krwią zalał się Sebastian Rode. O urazie kapitana Eintrachtu pisaliśmy TUTAJ.
Niemcy starali się wyprowadzać szybkie akcje. Świetną sytuację w 20. minucie miał Knauff, który wpadł w pole karne i zdecydował się na strzał przy bliższym słupku. McGregor zdołał jednak sparować piłkę na rzut rożny.
Rangersi, którzy w pierwszej połowie byli dłużej przy piłce, odpowiedzieli w 26. minucie. Szansę miał pozostawiony bez krycia przed polem karnym Aribo. Nigeryjczyk zakręcił z dystansu, ale nieznacznie się pomylił.
W 32. minucie Eintracht wyprowadził kontrę po stałym fragmencie rozgrywanym pod swoją bramką. Na bramkę Rangersów popędził Kostić, wpadł w pole karne, lecz jego strzał z ostrego kąta minął słupek.
Druga połowa zaczęła się od ataków Eintrachtu. Niewiele brakowało Lindstroemowi. Piłka po jego uderzeniu odbiła się od jednego z rywali i przeleciało blisko słupka. McGregor nie miałby szans na skuteczną paradę.
Potem nadszedł czas Rangersów. Najpierw obok bramki huknął Kent. Po chwili było 1:0 dla Szkotów. Aribo wykorzystał nieporozumienie obrońców i upadek Tuty - w sytuacji sam na sam pokonał Trappa.
Eintracht rzucił się do odrabiania strat. W 66. blisko był Kamada, ale piłka po jego lobie przeleciała nie tylko nad McGregorem, ale też nad bramką. Trzy minuty później był już remis. Po centrze Kosticia obrońców uprzedził Borre i z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.
Do końca drugiej połowy żadna z drużyn nie strzeliła gola na wagę zwycięstwa. Eintracht był blisko już po rozpoczęciu dogrywki, gdy po błędzie Basseya na bramkę pognał Borre. Nie potrafił jednak wykorzystać niespodziewanej okazji.
Rangersi na swoją okazję czekali do drugiej połowy dogrywki. Soczyście z dystansu uderzył Barisić, ale jego strzał zatrzymał Trapp. Z daleka strzelali też piłkarze Eintrachtu - Hrustić czy Jakić.
Szkoci mogli strzelić zwycięskiego gola na kilka minut przed zakończeniem dogrywki. Po dośrodkowaniu w pole karne szansę miał Kent, ale znakomitą interwencją popisał się Trapp. Kilka minut później sędzia zarządził rzuty karne.
Kluczowa dla losów konkursu jedenastek była czwarta seria, w której Trapp obronił strzał Ramseya. Walijczyk pojawił się na boisku kilka minut przed zakończeniem dogrywki. Chwilę po jego pudle przewagę Eintrachtowi dał Kostić. W ostatniej kolejce nadzieje Rangersów przedłużył Roofe. Decydującego gola dla Niemców po chwili strzelił Borre.
Dla Eintrachtu to pierwsze międzynarodowe trofeum od 1980 roku. Niemiecki klub wygrał wtedy Puchar UEFA. W nagrodę zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów.
Marcin Karbowski18 May 2022 · 23:55