Ekstraklasa. Lech Poznań nie zasłużył na wygraną? Adam Nawałka skomentował słowa Ricardo Sa Pinto

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:0 w hicie Ekstraklasy. Według szkoleniowca gości gospodarze nie wygrali zasłużenie.
Mogliśmy lepiej kontrolować to spotkanie. Nasza gra wyglądała dobrze do wysokości pola karnego, potem podejmowaliśmy złe decyzje - powiedział po meczu Ricardo Sa Pinto. - O wyniku zadecydowały detale. Grały ze sobą dwie czołowe drużyny.
- Lech nie był zespołem lepszym i nie zrobił wystarczająco dużo, żeby wygrać - podkreślił. - Nie stworzył sobie za dużo sytuacji, a drugą bramkę zdobył z rzutu karnego. Szkoda straconych ważnych punktów.
O słowa trenera gości został zapytany Adam Nawałka, szkoleniowiec piłkarzy Lecha Poznań. Były selekcjoner bardzo lakonicznie skomentował wypowiedź Sa Pinto.
Trener Sa Pinto uważa, że nie zasłużyliśmy na wygraną? Mogę się tylko uśmiechnąć - stwierdził. - Zawodnicy dali z siebie wszystko. Mierzyliśmy się z trudnym rywalem.
Kontrolowaliśmy wszystkie działania, próbowaliśmy wyprowadzać piłkę i mądrze grać niskim pressingiem oraz niską obroną. Bramki decydują o punktach. My zdobyliśmy dwie i mamy trzy punkty. Z minuty na minutę graliśmy lepiej. Mieliśmy więcej klarownych sytuacji od przeciwników - podsumował.
Mateusz Jagniaciak23 Feb 2019 · 21:20
Źródło: sportowefakty.wp.pl/legia.net