El. ME. Chorwaci z awansem na Euro 2020! Zabójcze druga połowa wicemistrzów świata

Chorwaci z awansem na Euro 2020! Zabójcza druga połowa wicemistrzów świata
Ivica Drusany / Shutterstock.com
Wicemistrzowie świata jadą na ME 2020. Chorwaci pokonali Słowaków 3:1 (0:1) w meczu grupy E i zapewnili sobie awans na główny turniej.
Pierwsza połowa nie ułożyła się po myśli gospodarzy. Choć znacznie przeważali, to od 32. minuty musieli gonić wynik.
Mocno naciskali, ale nie zdołali wyrównać przed zejściem do szatni. Udało się to dopiero po przerwie.
W ciągu czterech minut Chorwaci zdobyli dwie bramki. Najpierw na listę strzelców wpisał się Vlasić, a następnie Petković.
Kwadrans przed końcem meczu prowadzenie Chorwatów podwyższył Perisić. Dzięki kolejnym trzem punktom Chorwaci zapewnili sobie zwycięstwo w grupie E i awans na Euro 2020.