El. ME. Chorwacja rozbiła Węgry, miażdżąca końcówka Holandii w meczu z Irlandią Północną

kivnl / shutterstock.com
Chorwacja rozbiła u siebie Węgry 3:0 (3:0) w najciekawiej zapowiadającym się meczu siódmej kolejki grupy E eliminacji Euro 2020.
Prowadzenie wicemistrzom świata w Splicie zapewnił już po pięciu minutach gry Luka Modrić, wykorzystując sytuację sam na sam. Później jeszcze przed przerwą dwukrotnie przymierzył celnie z bliska Bruno Petković, który raz trafił efektownie piętą. Po zmianie stron rzut karny zmarnował Ivan Perisic, ale grający w osłabieniu rywale nie byli już w stanie skutecznie odpowiedzieć.
Zespół z Bałkanów po czwartym zwycięstwie umocnił się na czele tabeli tej grupy. "Madziarzy" doznali trzeciej porażki i spadli na czwartą lokatę.
Drugie miejsce utrzymała Słowacja, po remisie przed własną publicznością z Walią 1:1. Na City Arena Trnava prowadzenie "Czerwonym Smokom" do przerwy zapewnił strzałem głową Kieffer Moore. Osiem minut po zmianie stron wyrównał efektownym uderzeniem z woleja Juraj Kucka.
Cenne zwycięstwo w walce o awans w swojej grupie odniosła Holandia, która pokonała Irlandię Północną 3:1. Dzięki temu "Pomarańczowi" dogonili w tabeli czwartkowych rywali i Niemców - wszystkie te drużyny po pięciu kolejkach mają na koncie dwanaście punktów.