El. ME. Polacy wyszarpali zwycięstwo w meczu z Łotwą! Niezawodni Lewandowski i Glik! [WIDEO]

Dziurek/Shutterstock
Reprezentacja Polski po bardzo przeciętnej grze wygrała z Łotwą 2:0 w spotkaniu eliminacyjnym do ME 2020. Gole strzelili Robert Lewandowski i Kamil Glik.
TUTAJ przeczytasz relację na żywo z tego meczu.
Choć Polacy przystępowali do spotkania w roli faworytów, na boisku zupełnie nie było tego widać. W początkowej fazie meczu Łotysze mieli nawet przewagę.
W kolejnych minutach I połowy Polacy nie zdołali zdobyć bramki, choć było blisko - Robert Lewandowski uderzył w słupek w 35. minucie. Wciąż jednak gra Polaków nie wzbudzała entuzjazmu.
Bardzo słabe zawody rozgrywał Reca, którego wystawienie w pierwszym składzie dosadnie skomentował Maciej Szczęsny.
W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje do strzelenia gola. Jednakże w bramce Łotyszy świetnie spisywał się Steinbors, a Polaków od utraty bramki uratował Kamil Glik a także Wojciech Szczęsny.
Wreszcie, w 76. minucie, bramkę na 1:0 dla Polski zdobył Robert Lewandowski. Napastnik pokonał Steinborsa po uderzeniu głową. Asystę przy tym golu zaliczył krytykowany wcześniej Reca.
Kilka minut później doskonałą okazję miał Przemysław Frankowski, który z kilku metrów spudłował po doskonałej akcji Lewandowskiego. Co nie udało się Frankowskiemu, udało się Glikowi, który w kolejnej akcji zdobył bramkę po strzale głową. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Błaszczykowski.
Ostatecznie Polacy wygrali 2:0.