El. ME. Reprezentacja Polski straciła punkty z Austrią. Fatalny styl biało-czerwonych [WIDEO]

Reprezentacja Polski straciła punkty w meczu z Austrią. Fatalny styl biało-czerwonych [WIDEO]
MediaPictures/Shutterstock
Reprezentacja Polski straciła punkty w meczu z Austrią w el. ME. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.
Tutaj przeczytasz relację na żywo z tego spotkania.
Podopieczni Jerzego Brzęczka źle weszli w spotkanie z Austrią. Od pierwszych minut to nasi rywali mieli inicjatywę, raz po raz atakując bramkę strzeżoną przez Łukasza Fabiańskiego. Polacy byli zepchnięci do głębokiej defensywy. W 10. minucie Arnautović uderzył w słupek po dośrodkowaniu z prawej strony.
Polacy ocknęli się po początkowym naporze Austriaków i odpowiedzieli za sprawą Grosickiego, który trafił w słupek (sędzia wskazał pozycję spaloną). W 22. minucie świetną akcję przeprowadził Robert Lewandowski, który założył dwie siatki rywalom, ale uderzenie napastnika ostatecznie zostało zablokowane.
Lewandowski sześć minut później zmarnował doskonałą okazję. Z lewej strony zagrał Grosicki, a napastnik Bayernu uderzył nad poprzeczką, choć był niepilnowany przed bramką rywali. Nie minęła chwila, a Glik był bliski wpisania się na listę strzelców.
Polacy w końcówce pierwszej połowy zaskoczyli... swoją bierną postawą. Austriacy przez kilka minut rozgrywali piłkę na naszej połowie, jednak nie zdołali przełożyć tego na dorobek bramkowy.
W drugiej połowie Jerzy Brzęczek starał się ożywić grę reprezentacji Polski. Na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski. W 64. minucie Lewandowski utrzymał się w polu karnym przy piłce, uderzył, a piłka o milimetry minęła bramkę Austriaków. Sędzia po chwili odgwizdał spalonego Grosickiego. Austriacy za to mogli wykorzystać słabość polskiej defensywy, ale Fabiański wygrał w sytuacji sam na sam pojedynek z Arnautoviciem.
W 77. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Błaszczykowski. W ostatnim kwadransie Polacy szukali swoich szans, ale wynik nie uległ zmianie. Polacy ostatecznie bezbramkowo zremisowali z Austrią.
Daniel Makarewicz09 Sep 2019 · 22:38