El. ME. Szkocja pokonała Cypr w spotkaniu wyjazdowym

Szkocja pokonała Cypr w spotkaniu wyjazdowym
Tomasz Bidermann/Shutterstock
Cypr przegrał u siebie ze Szkocją 1:2 (0:1) w meczu 9. kolejki grupy I eliminacji przyszłorocznych mistrzostw Europy.
Goście prowadzili od 12. minuty, kiedy Ryan Christie oddał znakomity strzał sprzed pola karnego. Do przerwy było to jedyne trafienie.
Na początku drugiej połowy bramkę zdobyli gospodarze. Georgios Efrem uderzył z woleja prosto w okienko i doprowadził do remisu.
Szkoci zdołali odpowiedzieć bardzo szybko. W 53. minucie John McGinn oddał skuteczny strzał z pięciu metrów i zapewnił swojej reprezentacji zwycięstwo 2:1.
W tabeli grupy I Szkocja jest trzecia z dorobkiem 12 punktów, a Cypr czwarty, ma na koncie 10 punktów. Obie drużyny już wcześniej straciły szansę na jedną z dwóch czołowych pozycji, gwarantujących awans do Euro 2020.