El. ME. Znamy kolejnych uczestników EURO 2020. Wysokie zwycięstwo reprezentacji Hiszpanii

A.RICARDO / shutterstock.com
Irlandią zremisowała u siebie z Danią 1:1 (0:0), a Gibraltar przegrał na własnym boisku ze Szwajcarią 1:6 (0:1) w meczach 10. kolejki grupy D eliminacji Euro 2020. Do turnieju finałowego awansowali Duńczycy i Szwajcarzy.
Przed ostatnią seria spotkań sytuacja w grupie D była bardzo ciekawa, bo szanse na awans miały trzy zespoły. W najlepszej sytuacji była Dania z dorobkiem 15 punktów, przed Szwajcarią, która zgromadziła 14 punktów i Irlandią z 12 punktami.
W Dublinie w bezpośredniej rywalizacji Irlandia zremisowała z Danią 1:1. Gola dla gości strzelił w 73. minucie Martin Braithwaite, który uderzył skutecznie z pięciu metrów. Irlandczycy odpowiedzieli dwanaście minut później, kiedy Matt Doherty trafił głową.
Zdecydowanie łatwiejsze zadanie mieli Szwajcarzy, którzy grali na wyjeździe z Gibraltarem. Ich rywal przegrał do tej pory wszystkie mecze i "Helweci" tej serii nie zakończyli, wygrywając 6:1. Dwa gole dla przyjezdnych strzelił Cedric Itten, a po jednej bramce zdobyli: Ruben Vargas, Christian Fassnacht, Loris Benito i Granit Xhaka.
Honorowego gola dla Gibraltaru strzelił Reece Styche.
Ostatecznie w grupie D pierwsze miejsce zajęła Szwajcaria z dorobkiem 17 punktów przed Danią (16 punktów) i Irlandią (13 punktów).
W turnieju finałowym mistrzostw Europy wystąpią Szwajcaria i Dania.
W meczu innej grupy wysokie zwycięstwo odniosła Hiszpania, która awans wywalczyła sobie już wcześniej. Piłkarze Roberto Moreno wygrali z Rumunią 5:0. Gole strzelili Fabian Ruiz, dwa Gerard Moreno, Mikel Oyarzabal i samobójczego Adrian Rus.
Marcin Karbowski18 Nov 2019 · 22:47