El. MŚ: Polska pokonała Kazachstan i utrzymała pozycję lidera w grupie

MediaPictures.pl/Shutterstock
Polska pokonała Kazachstan 3:0 na Stadionie Narodowym w Warszawie w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji.
Relację na żywo z tego spotkania możecie przeczytać TUTAJ.
Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie goście. W trzeciej minucie po stracie Piotra Zielińskiego niebezpiecznie uderzał Darabayev, na szczęście niecelnie.
Kilka minut później biało-czerwoni strzelili gola. Piękną dwójkową akcję Rybusa i Makuszewskiego, wykończył Arkadiusz Milik, który wpakował piłkę do siatki głową z najbliższej odległości.
W 20 minucie doskonale z rzutu wolnego uderzył Milik, lecz golkiper Kazachów z najwyższym trudem wybił piłkę na rzut rożny.
Kolejną okazję do zdobycia bramki napastnik Napoli miał jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Po doskonałej akcji z Robertem Lewandowski, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przestrzelił, posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką.
Na początku drugiej połowy podopieczni Adama Nawałki mieli mnóstwo szczęścia. Kazachowie zdobyli bramkę, lecz jeden z zawodników rywali stał przed Łukaszem Fabiańskim i znajdował się na pozycji spalonej, przez co sędzia nie uznał trafienia.
W kolejnych minutach nasi zawodnicy nie prezentowali się najlepiej. Na boisku panował chaos, Polacy grali nerwowo i nie potrafili wymienić między sobą choćby kilku podań.
W 72 minucie powinno być 2:0 dla biało-czerwonych. Po świetnie wykonanym rzucie wolnym przez Roberta Lewandowskiego, piłka po interwencji golkipera odbiła się od słupka i wylądowała w bramce, lecz arbiter prawidłowego gola nie uznał.
Polacy za moment odpowiedzieli trafieniem. Piotr Zieliński dośrodkował z rzutu rożnego, a bramkę po strzale głową zdobył Kamil Glik.
W 86 minucie zawodnicy Nawałki dołożyli jeszcze jedno trafienie. Robert Lewandowski wykorzystał rzut karny, ustalając tym samym wynik spotkania.