Emocjonujący mecz Spartaka z Rapidem. Zadecydował gol w doliczonym czasie

Herbert Kratky / shutterstock.com
W piątej kolejce grupy G Ligi Europy Spartak Moskwa przegrał u siebie z Rapidem Wiedeń 1:2. Goście po wygranej są bliżej awansu do 1/8 finału.
Przed piątą serią spotkań wszystkie cztery zespoły w grupie G miały szansę na awans do fazy pucharowej. Duży krok do gry w 1/8 finału wykonali zawodnicy Rapidu.
Mimo że mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy prowadzenie objęli w 20. minucie po golu Ze Luisa. Zawodnik z Wysp Zielonego Przylądka mimo asysty rywali wykorzystał sytuację sam na sam.
Spartak bardzo długo utrzymywał korzystny wynik, ale stracił wszystko w ostatnich 10 minutach. Wyrównał Mert Muldur po strzale głową. W doliczonym czasie gry zwycięskie trafienie zanotował natomiast Philipp Schobesberger, który otrzymał prostopadłe podanie od Stefana Schwaba, uprzedził golkipera gospodarzy i strzelił do pustej bramki.
Dzięki wygranej objął prowadzenie w tabeli z siedmioma punktami na koncie. Spartak jest czwarty i ma w dorobku pięć punktów.
Kamil Kaczmarek29 Nov 2018 · 18:58