Emocjonujący mecz w Augsburgu. Pięć goli!

Michele Morrone / shutterstock.com
W 17. kolejce FC Augsburg zremisował u siebie z VfL Wolfsburg 2:3. Dla gości to trzecia wygrana z rzędu.
Oba zespoły przed tym spotkaniem były w skrajne różnej formie. Biorąc pod uwagę pięć ostatnich kolejek "Wilki" były drugim zespołem w lidze, a podopieczni Manuela Bauma zdobyli tylko dwa punkty.
Po pierwszej części spotkania wszystko to znalazło potwierdzenie na boisku. Goście do przerwy prowadzili 2:0. W 33. minucie Joshua Guilavogui skierował piłkę z bliska do pustej bramki, a osiem minut później William uderzył celnie sprzed pola karnego.
W drugiej części meczu gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat. Po zamieszaniu kontaktowego gola strzelił Rani Khedira. W 59. minucie wyrównał Cordova po strzale głową.
Podopieczni Bruno Labbadii komplet punktów zapewnili sobie w końcówce dzięki bramce Yannicka Gerhardta, który wykorzystał dogranie Renato Steffena.
W kadrze "Wilków" zabrakło Jakuba Błaszczykowskiego.
VfL Wolfsburg zanotował szósty kolejny mecz bez porażki i w tabeli jest piąty, ma na koncie 28 punktów.
Piłkarze z Augsburga z kolei nie potrafią zwyciężyć od ośmiu kolejek. Zespół z Bawarii zajmuje szesnaste miejsce z dorobkiem 15 punktów.
Kamil Kaczmarek23 Dec 2018 · 17:33