Emocjonujący mecz West Ham United, bronił Łukasz Fabiański

Marcin Kadziolka / shutterstock.com
West Ham United wygrał u siebie z ostatnim w tabeli Huddersfield Town 4:3 w sobotnim meczu 31. kolejki angielskiej Premier League, choć przegrywał już 1:3. W bramce "Młotów" wystąpił Łukasz Fabiański.
Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z przewidywaniami. Po kwadransie gry na prowadzenie wyszli gospodarze. Rzut karny na gola zamienił Mark Noble. Niespodziewanie goście odpowiedzieli w pierwszej połowie i to dwukrotnie. Najpierw na listę strzelców wpisał się Juninho Bacuna, a następnie Karlan Ahearne-Grant.
W 65. minucie na 3:1 trafił Karlan Ahearne-Grant, który skompletował dublet. Zanosiło się wtedy na sporą niespodziankę. "Młoty" jednak złapały kontrakt za sprawą Angelo Ogbonny. W 84. minucie do remisu doprowadził Javier Hernandez, który na murawie pojawił się na starcie drugiej połowy. To właśnie "Chicharito" został bohaterem spotkania, zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.
Po tym triumfie zespół z Londynu zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli ze zdobytymi 42 punktami. W następnej kolejce West Ham United podejmie Everton FC. Natomiast "The Terriers" mają zaledwie 14 "oczek" i są na ostatniej pozycji. Ich kolejnym rywalem będzie na wyjeździe Crystal Palace FC.